Erkeklerde İdrar Kaçırma ve Tedavisi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Erkeklerde İdrar Kaçırma ve Tedavisi

İdrar kaçırma hastalığın birçok nedeni bulunur. Erkeklerde idrar kaçırma sorunun nedenleriyle aynıdır. Fakat idrar kaçırma sorunun tedavisi aynıdır. Şimdi önce sizlere idrar kaçırma nedenlerini söyleyelim. 

İdrarı kaçırma sorunun sizlere ilk başta tuvalete yetişmeme sorunundan kaynaklandığını söyleyelim. 

Yaşanan streste gene erkeklerde idrar kaçırma sorununa neden olmaktadır. 

Mesanenin taşması sonucu gene aynı şekilde erkeklerde idrar kaçırma sorununa neden olur. 

Yaşı ilerleyen erkeklerde, fazla kilolu olan erkeklerde, kabızlık sorunu olan erkeklerde gene idrar kaçırma sorunu yaşanır. 

Erkeklerde özel bölgede meydana gelen enfeksiyon sorunu, erkeklerde görünen prostat sorunu da gene erkeklerde idrar kaçırma sorununa neden olur. 

Prostat ameliyatı yapıldığı zamanda gene erkekler için idrar kaçırma sorununa neden olur. Çok sıkışma sonucunda da gene erkeklerde idrar sorunu meydana gelir. 

İdrar kaçırma sorunu için erkekleri tedavi amaçlı yapması gereken ise, 

İdrar sorunu için sizlere bitkisel yöntemler sunacağız. Bir çay bardağına bir çay kaşığı kişniş koyalım. Bu suyun sıcak olması çok önemlidir. Daha sonra karışımı on dakika kadar bekletip süzüp içelim. Karışım idrar kaçırma sorunu için etkili olacaktır. 

On gram kadar kızılağacın kabuğunu yarım litre kadar suyun içinde kaynatalım. Daha sonra her gün bu ağacın suyunu içelim. Buda erkeklerde idrar kaçırma sorunu için faydalı olacaktır. 

Son olarak idrar kaçırma sorunu için erkeklerin yapması gereken her yarım saatte bir idrarlarını yapmalarıdır. Böylece idrar düzeni daha sağlıklı olacaktır. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder