Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Eğer hayatından daha yeni biri çıkmış ise ve sen de bu kişiyi unutmak istiyor isen ilk olarak kalbini boşaltmayı denemelisin. Senin kalbinde en ufak kırıntıları dahi o kişiye ait kalır ise sen unutmak yerine her yaptığın şey de biraz daha ona yaklaşır ve onu hatırlarsın.

Eğer kalbinden çıkarmayı da kesin olarak istiyor ve öyle sadece lafta istemiyor isen zaten pek de bir şey yapmana gerek yoktur. Senin için o kişi geçmiş zaman içerisinde ne kadar önemli olan bir yere sahip olmuş olsa bile sen onun ile ilgili olan iyi anıları hatırlamayı tercih etmeyip daha çok seni bırakıp gitmiş olmasını hatırlamayı tercih etmelisin.

Çünkü sen ne kadar çok sana verdiği ümitler ve aldığı sevgi karşılığında karşılaştığın kötülükleri hatırlar isen o zaman ondan ilk olarak nefret etmeye başlayacaksın ve en son olarak nefret bile etmeyi bırakarak onun hayatından daha çabuk çıkmasına izin vereceksin. Sadece bu kadarı da değil mesela numarası hala duruyor ise her an ona mesaj atın.

Çünkü artık bu durum karşısında dayanamayacak ve sizlere karşı oldukça da kaba olacaktır. Aslına bakar iseniz bir yandan da asıl kendi olan kişiliği sergilemeye başlıyor olduğunu da göreceksiniz. Onun bu halleri ile ondan o kadar hızlı bir şekilde uzaklaşacaksın ki sen bile ne zaman ondan bu kadar uzak olan yerlere geldiğini anlamayacaksın.

Hayatın her anında onun yanında olmak yerine karşına dahi almak kadar değer vermemen gerektiğini düşünecek ve onun ile ilgili kötü olan planlar içerisinde bile yer almayı tercih etmemelisin. Bunların yanı sıra eğer kendini bunları yapacak kadar güçlü hissetmiyor isen de onun ile daha önceden gitmiş olduğunuz yerleri harita üzerinden silmeyi de deneyin.

En kötü bunu bir süreliğine deneyerek de o yerlere kendinizi gitmeyi de yasaklayabilirsiniz. Mesela sadece ona ait olan ya da ikinizin olduğu fotoğrafları da kendinizden uzak tutmaya çalışın.

Göz ne kadar az görür ise gönül de o kadar çok katlanacak olduğu için sen de bazı şeyleri kendin için yapmayı daha çok tercih etmelisin. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder