Esmerler İçin Makyaj Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Esmerler İçin Makyaj Önerileri

Makyaj için en büyük püf noktalardan biri cilt rengine uygun uygulanmasıdır. Esmer kişilerin makyaj rengi tercihleri de bu noktada büyük önem taşır. Olduklarından daha koyu kapatıcılar tercih etmek yanlış bir hareket olacağı gibi olduklarından daha açık renkte kapatıcı tercih etmek de yanlış olacaktır. Aşırıya kaçacak derecede allık ve kontür kullanmak da yapılan bir diğer hatalardan olacaktır. Far rengi seçerken de aslında farınızın pigmentasyonuna göre dilediğiniz tercihi yapabilirsiniz. Dudak renginizin kıyafetiniz ile uyum sağlaması gerektiği düşüncesi yıllardır bilinen en büyük yanlışlardan biridir. Rujunuzun yaptığınız makyaj ile bir bütünü oluşturup kusursuz bir görüntü elde etmesi büyük öneme sahiptir.

Her ne tonda cildiniz olursa olsun aslında her zaman abartı renklerden kaçınmalıyız. Koyu renkli ciltlerin her renk far kullanma ve bunu kendilerine yakıştırma ihtimalinin doğru olduğunu düşünsek de gözlerdeki fosforlu renklerin modası seksenlerde kaldı ve bitti diyebiliriz.
Ruj rengi konusunda siyaha yakın koyuluktaki renkler her ne kadar genç kızların vazgeçilmezleri arasında yer alsa da üzgünüm kızlar, size yakışmıyor. Siz kırmızının çekiciliğini ve bordonun asilliğini hak ediyorsunuz.

Kontür konusunda herkes gibi esmerler de abartıdan yana olan tarafta kalıyor ancak zaten yüzlerinde bir ton hakimken üzerine farklı tonları uygulayıp belirginleştirmeye çalışmak yapılan büyük hatalardan biri oluyor ve karışık bir görüntü oluşturuyor.
Kaşlarınızı boyayarak da aslında olduğundan daha koyu tenli gözükebilirsiniz. Bu yüzden düzgün kaş boyama tekniğini öğrenerek size yakışanı seçmeli ve kusursuz görünüm elde etmelisiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder