Evde Cilt Temizleme Maskesi Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Evde Cilt Temizleme Maskesi Tarifi

Cilt için gerekli bakım her zaman yapılmalıdır. Cilt temizliği bakımından çok önemlidir. Bunun için sizlere cilt temizliği için bazı maske tariflerinde bulunacağız. İlk maske tarifimiz ise siyah nokta sorunu içindir. Bir limonunun suyunu iyice sıkınız. Daha sonra bir kase yoğurdun içinde iyice karıştırınız. Hazırladığınız bu maskeyi siyah nokta olan yerlere sürünüz. Ama dikkat etmeniz gereken hazırlanan bu maskeyi gözlerinize gelmemesine dikkat ediniz. On beş dakika sonra yüzünüzdeki maskeyi su yardımı ile siliniz.


Cildi daha canlı hale getirmek için ise yapılması gereken maske; 
Bir tutam tarçın, yarım fincan süt, bir tutam defne yaprağını karıştırınız.Vücutta istediğiniz her yere bu maskeyi sürünüz. On dakika sonra ılık su ile yıkayınız. Bu maske hem cildi daha canlı hale getirecek hem de sivilce oluşumuna engel olacaktır.
Kırışık sorunu için ise yapılması gereken maske;
Bir elmayı kabuğunu soyup, bir kaşık kaymak ile mixserde karıştırınız.Hazırladığınız bu maskeyi yüzünüze sürünüz. Daha sonra her hafta bu maskeyi uygulayınız. Böylece cildiniz kırışıklıkla savaşmış olacaktır. Bir yumurta akı, bir çorba kaşığı süt, yarım tatlı kaşığı balı iyice karıştırınız. Bu karışımda balın iyice eriyene kadar karıştırılmasına dikkat ediniz. Daha sonra yüzünüze uygulayınız. Bu maske sayesinde cilt gözenekleriniz daha sıklaşmış olacaktır.
Evde cilt temizliği adına yapılabilecek en büyük maske ise salatalık ve yoğurt maskesi olacaktır. Her türlü cilt sorunu için gayet rahat sürülebilen maskelerdir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder