Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Her ne kadar en zor saç tipi kıvırcık saç gibi gözükse de aslında saçınız için yeterli olacak ürünleri tanıdığınız zaman en kolay saç tipi olacaktır. Hatta kıvırcık saç kullanımı çözüldüğünde düz saçtan bile daha kolay kullanıldığını anlayacaksınız.

En büyük problemimiz ise kıvırcık kişilerin asla saçlarını sevmemeleridir. Öncelikle buna bir çözüm getirmeliyiz ki işe saçlarınızı severek ve kabullenerek başlamalısınız. Ve doğru ürünler kullanarak aslında kıvırcık saçın size çok yakıştığını göreceksiniz.

Diğer büyük hatalardan biri ise kıvırcık saçlarınızı sürekli taramaya çalışmanızdır. Eğer kıvırcık saç sahibi iseniz düz saçlıların yanı sıra saçınızı banyoda saç kremi yardımıyla saçlarınıza zarar vermeden taramalı ve durulamalısınız. Onun haricinde eğer asla saçınızı tarayamıyorsanız parmaklarınız yardımıyla yine krem ile yeterince düzelttiğinizden emin olana kadar el taraması adı verdiğimiz olayı sürdürebilirsiniz. Yani kuruyken saç taraması zor olan kişilerin banyoda taramasını tavsiye ederiz. Düz saçlı kişiler hemen banyodan sonra saçlarını tarar. Ancak bu olay kıvırcık insanlar için oldukça yanlış bir harekettir. Çünkü saç banyoda belirli bir bukleye sahip olur ve banyodan sonra tarayarak o bukleleri bozmuş olursunuz. Vurgulandığı gibi kıvırcık kişilerin saçlarının banyodan banyoya taranması gerekmektedir.

Kıvırcık saçlılar genellikle saçlarının kuruluğundan şikayetçidir. Bu sebeple nemlendirici etkili şampuanlar tercih etmeli ve banyoda mutlaka saç kremi kullanmalıdır. saç kremini soğuk su ile durulayıp banyodan çıkmalılar. Saçları havlu ile sarmak tülermesine sebep olacağından hiçbir şey ile kurulamadan ve havlu kullanmadan yıkama işlemini bitirmeliler. saçları kurutma makinesiyle banyodan hemen sonra kurulamak en büyük hatadır. Bir kıvırcığın banyodan çıktığı gibi yapması gereken şey saçının kurumasını beklemeden yıkanması gerekmeyen bukle belirginleştirici saç kremini tarak kullanmadan parmakları yardımıyla bolca kullanıp saçına yedirmelidir. Yine ıslakken kremden sonra yine bukle belirginleştirici saç köpüğünü bolca kremin üstüne uygulamalıdır. Ve doğal kuruması için saçınıza izin verin. Kuruduğunda elde ettiğiniz saç sizi çok mutlu edecektir. Yattığınız zaman saçınızın geriye atarak üstüne yatmamaya özen göstererek bu şekilde harika bukleli saçınızı bir kaç gün hiçbir işlem yapmadan kullanabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder