Evlilikte Erkeğin Görevleri Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Evlilikte Erkeğin Görevleri Nelerdir ?

Evliliği ayakta tutabilmek ve daha güzel bir hal almasını sağlayabilmek için hem kadına hemde erkeğe birçok görev düşmektedir. Şimdi erkeklere düşen görevlerden biraz bahsedeceğiz.

Bunlardan ilki erkeklerin karısına karşı güler yüzlü ve anlayışlı hareketler sergilemesidir. Onu saygısını ve sevgisini hiçbir zaman eksik etmemesi onun en büyük görevi arasında yer almaktadır.

Kadınlar her zaman erkekler için bakımlı olmaya özen gösterirler. Fakat bu durumu erkekte kadın için yapmalı ve onun için özen göstererek giyinmelidir.
Kadının istemediği şeyleri zorla ona yaptırmaya çalışmamalıdır. İlk olarak isteklerini uygun bir dille dile getirmeli fakat kadın yinede bunu yapmak istemezse onu bu konuda zorlayıp üzerine gitmemelidir. Hele ki bu durumdan dolayı onun kalbini kırmamalıdır.
Erkeklerin çoğu vakti işlerinde geçmektedir. Fakat her şeye rağmen günün azda olsa bir kısmını karısına ihmal etmeyi unutmamalı ve bunu bir görev olarak benimsemelidir. Karısını adeta sevgiliymiş gibi ilgi göstermeli ve evliliklerini canlı tutmayı her zaman hedef bilmelidir. Bu durum karşısında zaten karısı da ona aynı özeni gösterecektir.

Erkeklerin bir diğer görevi ise karısına karşı anlayışlı olmalarıdır. Onların düşüncelerine özen göstermeli ve onlarında fikirlerini düşünüp uygulamalıdırlar. Onlar size bazı düşünce ve isteklerinizde saygı duyduğu gibi sizde onlara bu konuda saygı duymalısınız.
Unutmayın evlilik iki kişiliktir ve iki kişininde fedakarlıklarda bulunması gerekir. Siz üzerinize düşeni yapın oda yapacaktır zaten...

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder