Evlilikte Kadının Görevleri Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Evlilikte Kadının Görevleri Nelerdir ?

Kadınlar ilk olarak evlilikleri boyunca he türlü zor duruma karşı az ile yetinmeyi bilecektir. Çoğu gördüğü zaman zaten geçinebilen kadın az ile evin nasıl idare edeceğini bilmeli ve kocasına bu konuda yardımcı olmalıdır.

Kadının en büyük görevlerinden birisi temiz olmasıdır. Hem evini temiz tutmalı hemde kendisini temiz tutmalıdır. En önemlisi ise kocasına karşı güler yüzlü ve anlayışlı olayı başarabilmelidir. En ufak bir sorunu büyütüp tartışma yaratmamalıdır.

Kadınların bir diğer görevi iste gerekli olan ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Yemek saatinde yemekleri hazırlamalı, temizlik zamanında temizlikleri yapmalıdır. Kocasının yatakta yanında olmasını istediği zamanlarda onu yalnız bırakmamalıdır.

Bir başka görev ise eşinin ailesine güler yüzlü ve anlayışlı davranmasıdır. Evlerine misafir geldiği zaman onlara hoş bir şekilde hizmet etmeli ve onları elinden geldiğince memnun etmeye çaba göstermelidir.

Bazı şeyler iki kişi arasında kalmalıdır. Hele ki bu şeyin adı sır olarak adlandırılıyorsa muhakkak ağzı sıkı tutmalı ve kimseye anlatılmamalıdır. Kadın veya erkeğin en önemli görevlerinden biriside sırlarını yalnızca beraber saklaya bilmeleridir.

Kadınlar kocasının sözlerine karşı çıkmamalıdır. Onlarca karşılıklı oturup sorunun ne olduğunu uygun bir dille konuşmalıdır. Hem kendi güzel ifade edebilmeli hemde eşinin kendisini ifade etmesine müsaade etmelidir. Böylece kavga etmek yerini sorunu konuşarak ve kalp kırmadan halletmeyi öğrene bilmelidir.

Böylece daha sağlıklı bir evlilik yaşamış olurlar.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder