Evlilikte Kıskançlıkta Mücadele Etmenin Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Evlilikte Kıskançlıkta Mücadele Etmenin Yolları

Kıskançlık çiftler arasında birçok problemin baş etkeni olarak karşımıza çıkmaktadır. İster kadın tarafından yaşanan kıskançlık olsun ister erkek tarafından, iki taraf içinde oldukça soruna yol açabilir.

Genel olarak evlilik içinde bir takım kıskançlıkların yaşanması evliliğin temel taşında oynamalara yol açabilir ve bu kıskançlık sorunu alt edilmez ise evlilik içinde sorunlar artış gösterir.

Evlilik içinde kıskançlığın birçok sebebi bulunmaktadır. Evlilik içinde ki kıskançlıkların sebebine baktığımız da öncesinden gelen kıskançlık durumu karşımıza çıkar. Geçmişte yaşanan kötü bir tecrübe, bir güvensizlik durumu kıskançlığın ana nedenleri arasında gelir.

Bununla birlikte evlilik içinde kıskançlığın diğer bir nedeni ise karakter ile alakalıdır. Kişinin kendi karakterinde taşıdığı kıskançlık durumu sorun yaratabilir.
Evlilik içinde kıskançlıkla mücadele büyük bir görev eşe düşmektedir.

Kıskanan tarafa güven verilmeli, kıskanmasını dizginleyecek davranışlardan uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra kıskançlığını tetikleyecek davranışlar yerine güven verici hareketler ve konuşmalar evlilik içinde kıskançlıkla mücadele etmede önemli bir kavramdır.

Bunun yanı sıra kıskançlığı yaşayan kişi kendini dizginlemek adına bu tür düşüncelerden zihnini uzak tutarak farklı şeylere yönelmeli ve farklı şeylerle ilgilenmeye özen göstermelidir.

Eğer kişi eşinin gösterdiği dikkat konusunun yanı sıra kıskançlık konusunda kendini dizginleyemiyor ve her geçen gün yersiz kıskançlıklara meyil ediyor ise bu durumda karı- koca her ikisi de uzman bir hekime danışmalı ve psikolojik desteğe başvurmalıdır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder