Fesleğen Çayı Neye İyi Gelir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Fesleğen Çayı Neye İyi Gelir ?

Fesleğen çayı nelere iyi gelmez ki birçok faydası ile bilinen bu bitkinin bakın ne faydaları var.

Öncelikle solunum bozukluklarına çok iyi gelmesiyle bilinir. Zor nefes alıp veren kişilerin mutlaka içmeleri gerekir nefes alıp verişlerinin rahatladığını göreceklerdir.  Balgam söktürücü etkisi de vardır. Solunum yollarının tıkanmasını önler.

Kalp rahatsızlıkları olan kişilere de çok faydalıdır. Kan damarlarının sağlıklı şekilde kalmasına yardımcı olur. Kanın rahat bir şekilde akmasına yardımcı olur. Antioksidanların kalbe zarar vermesini önler. Ateşlenme olduğunda fesleğen çayı içildiğinde hızlı bir şekilde ateşin gitmesine yardımcı olur. Özellikle yüksek ateşle meydana gelen sıtmayı engeller. Günlük hayatınız stresli geçiyorsa hemen bir bardak fesleğen çayı içerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. İçerisinde sinirleri sakinleştirici mineraller bulunur. Kaygıyı ve stresi azaltır.

Ağız ve diş sağlığı  içinde bu bitkiyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ağız kokusunu önler ve  diş eti sağlığına iyi gelir. Ağız içinde oluşan yaraların geçmesine yardımcı olur.

Fesleğen çayın cilde de çok faydalıdır. İçinde bulundurduğu toksinler sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı olur. Cildinizin pürüzsüz bir görünüme sahip olabilmesi için kullanabilirsiniz ve saçlarınıza da faydası vardır. Daha gür ve parlak bir görünüm için bu bitki çayında düzenli olarak tüketebilirsiniz.

Böbrek taşı döken kişilere de iyi geldiği bilinmektedir .Sindirim sistemini düzenleyerek böbreklerin işlevlerini daha sağlıklı yerine getirmesine yardımcı olur.

Baş ağrısı çeken kişilerinde kurtarıcısı olarak bilinir. Daha bir çok şeye faydası olan bu bitkiyi evinizden eksik etmeyin derim ;)

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder