Fit Olmak İçin Sağlıklı Beslenme Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Fit Olmak İçin Sağlıklı Beslenme Önerileri

Havaların ısınmasıyla birlikte vücudumuzu gösterenkıyafetlerin sayısı da artacaktır. Vücut güzelliğini ortaya çıkarankıyafetlerde; etek, elbise, şort, tunik gibi çeşitler görebiliriz. Orantısalolarak fazlalıklardan kurtulmak ya da sağlıklı bir şekilde bulunduğunuz kilodakalmak için düzenli spor yapmalı ve bol su tüketmelisiniz. Bu iki detayı aslaama asla unutmamalısınız. Günde 2 litre su içmeyi kendinize alışkanlık halinegetirmelisiniz. Bunların dışında dengeli ve sağlıklı beslenmek de ayrıntılı olarakpaylaşacağımız konumuzdur. Bu konuyla ilgili hassasiyetinize teşekkür eder,ayrıntıları paylaşmak üzere sizleri beklemekteyiz.

Fit bir vücuda sahip olmak için, zarar veren ve kalori bombası olan her şeydenuzak durmalıyız. Bunlar; cips, hamburger, pizza, kızartma, hamur işleridir. Bubesinler içerdiği yüksek oranda kalori sayesinde sürekli sağlıksız olarak kiloalmamızda etkili bir rol oynamaktadır. Bunun için adım adım yapacağımız ilk şeyhayatımızdan bunları bir süreliğine de olsa çıkarmaktır.

Sabah kahvaltılarından başlayacak olursak; 1,2 dilim tam buğday ekmeğininyanında, haşlanmış yumurta ya da mantarlı, domatesli omlet tercihedebilirsiniz. Klasik bir kahvaltıdan yanaysanız peynir, zeytin, az miktardabal, yeşillik ve domates salatalıktan oluşan kahvaltınızla günlük enerjinizisağlayabilirsiniz. Onun dışında ara öğün zamanlarında bol su tüketmeli, badem,fındık gibi kuruyemişler yemeliyiz. Öğlen ve akşam yemeklerinde ise daha çokızgara et ve balık ürünleri, haşlanmış sebzeler, doğal meyve suları tüketmeliyiz.Akşam 6 dan sonra yemek adına bir şey tüketmemelisiniz. Eğer açlık zorluyorsa,elma yiyebilir, açlığınızı bastırabilirsiniz. Bu şekilde yağsız, az miktarsatuzsuz, kalorisi düşük yiyecek tüketerek fit olabilirsiniz. Son olarak altınnotu verdiğimizde de, kahvaltıda mutlaka doğal demleme yeşil çaytüketmelisiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder