Fotoğraflarda Kusursuz Görünüm İçin Makyaj Hileleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Fotoğraflarda Kusursuz Görünüm İçin Makyaj Hileleri

Günlük hayatta pek çok fotoğraf çekeriz. Fotoğraf, çoğu insan için kendini yansıtmanın bir aracı olduğu için insanlar mümkün olduğunca güzel görünmeyi hedefliyor. Bu konuda çeşitli hileler de kullanılabilir. Ben de bu yazıda bazı makyaj hileleri ve nasıl kusursuz bir görünüme sahip olacağınıza yer vereceğim. 

Öncelikle aynı makyajda da olduğu gibi bu konuda yüzünüzü çok iyi tanımanız gerekiyor. Ayrıca nasıl bir görünüm arzuladığınızı da göz önüne almanız ve buna göre başlamanız önemli. Misal, yuvarlak bir yüzünüz varsa ve siz daha üçgen yani çeneye yönelik bir yüz amaçlıyorsanız buna göre kontür yapılmalı. Yani ne yapacağınız önceden aklınızda belirsin. 

Bu arada amacımız öncelikle bir fotoğraf olduğu için fotoğrafta nasıl durduğunuz, yüzünün nasıl konumlandığını da dikkate alarak, ilk başta yüzünüzün şeklini belirlemek için dış kenarlara cildinizden yaklaşık 2 ton koyu bir ürünle kontür yapın. 

Ardından burnunuzun kenarlarına istediğiniz incelikte olacak şekilde 1-2 ton koyu ürünle kontür yapın ve ardından burnunuzun ( eğer daha dik görünmesini istiyorsanız) ortasına 1-2 ton açık bir ürünle aydınlatma işlemi uygulayın. 

Bir sonraki adım olarak gözlere geçersek, öncelikle kaşınızın altına 2 ton açık bir ürünle daha kavisli bir görünüm sağlayabilirsiniz. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder