Fransız Manikürün Püf Noktaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Fransız Manikürün Püf Noktaları

Fransız manikürü, her giyiminize uyacak bir manikürçeşididir. Bu manikürlü ellerinizi ve ayaklarınızı, isterseniz spor giyiminizleisterseniz klasik giyiminizde kullanabilirsiniz. Fransız manikürü, hem bakımlıgörünmenizi sağlayacak hem de şıklık yarışında, ellerinizin de dikkat çekicibir güzelliğe kavuşmasını sağlayacaktır. Fransız manikürünün belli püfnoktalarını öğrenmek, uygulama açısından daha verimli sonuçlar vermeklebirlikte, yaptıracağınız kuaförlerle de paylaşacağınız fikirlerin oluşumunu sağlayacaktır.

Fransız manikürün püf noktaları; ilk olarak ellerin yumuşamasını sağlamaktır.Bunun için ellerinizdeki fazla ve ölü derilerin çıkması için, ellerinizi ılıkve bulaşık sabunlu suda bekletebilir, anında yumuşama ve derilerin ortayaçıkmasını da sağlayabilirsiniz. Kuruladıktan sonra tırnakların kesim vetörpüleme işlemine geçin. Bu sırada tırnaklarınızı düz kesip törpüleyin. Düzkesimde, Fransız manikürü daha şık bir duruş sergileyecektir. Tırnakları kesiptörpüledikten sonra sıra badem yağıyla ellerinize nem kazandırmak. Bademyağıyla bütün elimizi nemlendirip 15 dakika nemli havluda bekletiyoruz. Sonrakiadım ise; tırnakların üzerindeki nemi ve yağı almak için pamukla temizlemektir.

Tırnakları pamuk yardımıyla sildikten sonra; ilk adım rakı beyazı oje sürmek.İlk katı uyguladıktan sonra, beyaz ojeyle tırnak uçlarımıza şerit çekiyoruz. Enson olarak bir kat daha rakı beyazı sürdükten sonra Fransız manikürümüzütamamlamış ve ellerimizin dikkat çekici bir bakıma kavuşmasını sağlıyoruz. Bumanikürü her günde ve her davette, günlük şıklıkta tercih edebilirsiniz. Eğermanikürünüzün 2,3 gün kalıcı olmasını istiyorsanız 2.kat sürdüğünüz rakı beyazıojenin üzerine tırnak cilası uygulamalısınız. Uygulanan bu tırnak cilası,Fransız manikürünüzün daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder