Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?

Bir kadının en önemli günlerinden biri düğün günüdür. Herkesin gözleri gelinin üzerinde olacağı için gelin makyajı son derece önemli bir konudur. Bunun yanı sıra gelin sürekli hareket halinde olacağı için makyaj sabitleme konusununda da oldukça dikkat edilmelidir. 
Gelin makyajında dikkat edilecek birçok husus bulunmaktadır ve bu hususlar konusunda son derece titiz ve dikkatli davranılmalıdır. Bunun için makyaj provası mutlaka yapılmalı ve makyajın ana hatları her zaman için konuşulup belirlenmelidir. Gelin makyajı denildiği zaman her zaman için akla abartı konusu gelse de asla abartıdan yana olmamalı ve bu konuya son derece özen göstermelisiniz. Abartı sizi güzel göstermez, doğal bir makyaj uygulaması her zaman için tercih edilmelidir. 

Gelin makyajında ilk dikkat edilecek nokta fondöten konusudur. Bu fondöten asla akmamalı ve kusmamalıdır. Bunun için doğal bir porselen makyaj uygulaması tercih edilmelidir. Bu aşamada abartı yerine sadelik ön plana çıkmalıdır. Bu aşamadan sonra gerekli kontür işlemleri yapılmalı ve yüz doğal bir görüntüye kavuşturulmalıdır. Çok fazla aydınlatıcı kullanılmamalı ve mat bir uygulama seçilmelidir. Bu aşamadan sonra göz makyajında akmayacak ürünler tercih edilmeli ve göz altına çok fazla uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Far, eye liner ve rimel yeterli olacaktır. Bu noktada doğal bir takma kirpik son derece hoş duracaktır. Son olarak mutlaka sade bir ruj tercih edilmelidir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder