Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için belki de hayatlarının en önemli ve en kusursuz görünmesi gereken günlerden biri olan düğün gününde, gelinin mükemmel bir görüntüye sahip olması için yapılan makyaj kuşkusuz çok önemlidir. Maalesef gelinin makyajı çoğu düğünde; gelin çok dikkat çekeni olsun diye fazlaca abartılıyor. Aslında kusursuz makyaj dediğimiz şey; kesinlikle sade ve gösterişsiz olan tamamen yüz güzelliğini ortaya çıkaran makyajdır.

Gelin makyajının son derece doğal olup, asıl amacının gelinin yüz güzelliğini ortaya çıkarmak olmalıdır.

Öncelikle ten rengine uygun olan fondöten ve pudra ile cildin makyaja hazır hale getirilmesi şarttır. Hatta transparan makyaj malzemeleri ile daha sade ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüzünüzü pürüzsüz yaptıktan sonra sırada göz makyajı geliyor. Şüphesiz makyajda en önemli noktalardan biri göz makyajıdır. Kirpikleriniz cansızsa ve kısa yapılıysa takma kirpikle takviye yapabilirsiniz. Özellikle takma kirpiklerin tek tek yapıştırılanları daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca kaşlarınızı da belirginleştirmeniz daha güzel bir görüntü elde etmenizi sağlar. Yalnız bunu yaparken aşırı abartıp doğallıktan kaçmamak gerekir. Çünkü makyajda bütünlük önemlidir.

Göz farı seçerken göz renginizi göz önünde bulundurmalısınız. Açık tonlarla sadeliği, koyu tonlarla daha gösterişli bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Allık seçiminde şu dönemde şeftali tonları çok revaçta. Allık sürmede amaç elmacık kemiklerini ortaya çıkarmaktır. Yalnız allığı sürerken elmacık kemiklerinizden saç dibine doğru sürmelisiniz. 

Pembe ve şeftali tonları gelinlerin ruj renginde en çok tercih ettiği tonlar arasındadır. Son aşama olarak; ruj sürerken dudak kalemi ile dudakları belirginleştirmenizdir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder