Göbek Eritmenin Kolay Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Göbek Eritmenin Kolay Yolları

Genellikle sıkı bir diyetin ardından bile geriye göbek yağları kalmaktadır. Göbek yağlarından kurtulmanın birkaç altın kuralı vardır.

Örneğin kardiyo çalışmalarından sonra, özellikle göbek bölgesindeki kasları harekete geçirecek bölgesel hareketler yapmak, göbek yağlarının daha hızlı erimesi için yapılabilecek en doğru adımdır.

Uyku düzeni de göbek yağlarının erimesinde önemli bir detaydır. Yapılan tüm araştırmalar 24 saat içinde en az beş saat ve en fazla sekiz saat uyulması gerektiğini ispatlamıştır. Yetişkin bir birey için günde ortalama yedi saat uyku yeterli olacaktır. Beş saatten daha az uyumak veya uzun süre hiç uyumamak, açlık krizlerine sebebiyet vermektedir. Bu durumda da göbek çevresindeki yağların birikmesi hızlanmaktadır.

Göbek eritmenin bir diğer altın kuralı ise, yediklerimize dikkat ettiğimiz kadar içtiklerimize de dikkat etmemizdir. Örneğin kremalı ve şekerli yüksek kalorili içecekleri, hazır meyve sularını, gazlı içecekleri çok tüketmek de göbek çevresinde yağ oluşumuna neden olmaktadır. Ayrıca diyet ürünü adı altında satılan birçok içecek de yağ oluşumunu hızlandırmaktadır.

Bu içeceklerin yanı sıra alkol tüketimi de önemli bir kuraldır. Özellikle göbek çevresindeki yağlarından kurtulmak isteyenlerin mümkün olduğunca az alkol tüketmeleri gerekmektedir. Alkol ürünleri hem içerdikleri şeker ve maya bileşimlerinden hem de iştah açmalarından dolayı yasaklı içecekler arasındadır.

İçecek kontrolü kadar önemli bir altın kural daha vardır ki o da tuz tüketimidir. Göbek yağlarından kurtulmak isteyenlerin tuz tüketimini yarıya düşürmeleri, bunun yerine karabiber, kırmızı toz biber gibi baharatları tüketmeleri gerekmektedir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder