Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer ?

Göz torbalarının oluşmasının sebebi çok fazla uykusuz kalmak yada kronik hastalıklara bağlı ilerleyebilir.

Görüntü olarak şiş ve bazen koyu renkli olabilir. Bu sizin toplumda kendinizi kötü hissetmenize sebep olabilir, Öz güveninizi düşürebilir. Göz torbaları yaşlandıkça daha çok belirginleşir ve düzensiz beslenme sonucu da ilerleme gösterebilir.

Bu gibi durumlar da ilk önce kendiniz doğal yollarla tedavi yöntemi bulmalı sonrasında doktora başvurabilirsiniz.

Göz torbasına sebep olan şey yağlardır, aşırı yağlı ve sağlıksız yiyecekler tüketildiğinde fazla yağ ya göbek ya basen yada göz torbasında birikir. Bu gibi olaylarda göz ve çevresi hassas olduğu için düzenli ve dikkatli şekilde çözüm önerilerimizi uygulayarak göz torbalarınızı azaltarak yok edebilir, hem daha dinç genç hem de sıkı bir yüze sahip olabilirsiniz .

  • 1.İlk önce yüzünü soğuk suyla yıkayınız.
  • 2.Göz altlarınıza dolapta dondurduğunuz küp buzları şeffaf dolap poşetine koyarak göz altlarınıza yavaşça uygulayınız.
  • 3.Bu şekilde her iki gözünüze toplam 10 dakika uyguladıktan sonra parmak uçlarınızla ve bir miktar kremle içten dışa doğru masaj yapın.
  • 4.Yorgunluk ve stresten uzak durun.
  • 5.Buz tedavisini her gün yatmadan önce 10 dakika uygulayıp 10 dakika da masaj yaptıktan sonra patatesi soyup yuvarlak şekilde ince kesip gözlerinizin üzerine koyup, göz bandajı takıp uyuyun.

Bu yöntemleri aksatmadan sürekli uyguladığınız da göz torbalarınızda ki yağların yavaş yavaş eriyip yok olduğunu göreceksiniz. Aksi takdirde sabırlı bir şekilde bu doğal yöntemleri uygulamayıp ameliyat olmak isterseniz doktorunuza başvurarak bu konu hakkında yeterince bilgi alabilir doktor kontrolünde ameliyat kararı alabilirsiniz. Ayrıca uygulayacağınız bu yöntemler yüzünüzü sıkılaştırarak kaz ayağı çizgilerinin çıkmasını önler ve yüzde ki hücrelerin aktif şekilde çalıştırarak yüzün genç ve güzel görünmesini sağlar. Unutmayın ki tedavi sürecin de en nemli şey süreklilik ve sabırdır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder