Göz Altına Sürme Nasıl Çekilir ?

2 oy, Ortalama : 1,00/5
Göz Altına Sürme Nasıl Çekilir ?

Makyaj konusu her kadının ilgisini çekmekle birlikte ne yazık ki her kadın mükemmel bir derece de makyaj uygulaması yapamamaktadır. Bu nedenle mankenlerde makyaj uzmanlarında uygulanan makyajları kendi üzerilerinde denediklerinde aynı sonucu alamayan kadınlar bu durum konusunda son derece şikayetçidir. Bu yazımızda en az profesyonel makyaj uzmanları kadar göz altınıza sürme çekme yöntemlerini anlatacağız.

Göz altına sürme çekerken dikkat edilecek ilk konu gözlerin yapısı ve büyüklüğüdür. Eğer büyük gözlere sahip iseniz ve gözlerinizin daha büyük görünmesini istemiyor iseniz bu nokta göz altına sürme çekerken dışarı çok fazla taşırmadan uygulama yapmalısınız. Ancak küçük gözlere sahip iseniz bu aşamada ise göz altından dışarı bir taşırma işlemi yaparak gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

Göz altına sürme çekerken sürmeyi 90 derecede uygulamak son derece yanlıştır. Bunun yerine fırçaya yahut sürme kalemine yarı yarıya bir eğim verilmeli ve bu şekilde uygulama yapılmalıdır. Göz altına zarar vermemek için hafif bir şekilde içten uca doğru bir uygulama tercih edilmelidir. Net bir görüntü hoşunuza gitmiyor ve daha çok doğal ve bunun yanı sıra buğulu bir ifade oluşturmak istiyor iseniz bu aşamada ise yardımcınız koyu tonlarda bir far olacaktır. Bu aşamada sürmeyi uyguladıktan sonra göz altlarından hafif bir şekilde far geçmelisiniz. Bu şekilde sürmenin keskin ifadesi dağılır ve daha doğal bir görüntü ortaya çıkar. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder