Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Göz ve göz çevresi en hassas olan bölgemizdir dış ve etkenlere, yorgunluk, uykusuzluk,yaşa bağlı oluşan sorunlara karşı çabuk etkilenir bunun için göz çevresi bakımını ara da yapmamız gerekir. Yapmamız gerekenler,

Göz çevresi için, gül yağı gül yağının için de ki vitaminler göz çevresin de oluşan sorunları ortadan kaldırır.

Yapmanız gereken bir çay kaşığı kadar gül yağını göz çevrenize parmak uçlarımızın yardımıyla masaj yaparak uygulayın bir saat kadar göz çevrenize bekletin ardın da yıkayın. Bu göz altı kırışıklarına, göz altı ve çevresi morluklara oluşan halkalara iyi gelir.

Limon suyuyla sağlıklı göz çevresine sahip olacaksınız, bir tatlı kaşığı limon suyunu parlak uçlarınız ile göz çevrenize uygulayın ve masaj yapın uygularken bu uygulamayı haftada 2-3 göz çevrenize uygulayın ve göz çevreniz de ki oluşan göz altı halkalarına, göz altı morluklara, kırışıklarına iyi gelir cildin kendini yenilenmesini sağlar.

Zeytin yağı ve bal karışımı bir tatlı kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı zeytin yağının bir kasede iyice karışımını sağlayın ve göz çevrenize uygulayın uygularken parmak uçlarınız ile masaj yapın uygulayın 20-25 dakika bu karışım göz çevreniz de kalsın ardın da ılık su ile yıkayın ve hafta da iki üç defa bu uygulamayı yapın. İyi sonuç almak için düzenli olarak 4-5 hafta boyunca devam edin oluşan kırışıklar yorgunluğa bağlı oluşan göz altı halkaları, morluklara karşı göz çevresini korur cildin kendini yenilemesini sağlar sağlıklı göz çevresine sahip olmanız sağlar.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder