Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir ?

Göz kuruluğu bir çok kişinin rahatsız olduğu durumdur. Bunun nedeni nedir ve ne iyi gelir?

Uzun saatler bilgisayar başında kalmak, çok fazla alkol tüketimi, sigara bağımlılığı , hormon bozukluğu, depresyon, hipertansiyon, alerji ve soğuk havalara maruz kalmadır.

Göz kuruluğuna iyi gelen bitkisel yöntemler; salatalık, yatıştırıcı etkisi sayesinde göz kaslarının rahatlamasına yardımcı olur. Gözlerinizi kapatın ve salatalık dilimlerini göz kapağına yerleştirip yarım saat boyunca bekletin.

Süt de göz kuruluğuna çok iyi gelir. Pamuklu bir çubuğu süte batırın ve göz çukuruna değdirin bu şekilde göz kasları rahatlayacaktır.

Papatya çayı da göz kuruluğuna iyi gelir. Yorgun olan gözü dinlendirir ve gözlerdeki hareketi hızlandırır ve nem oranının yükselmesine yardımcı olur. Kaynamış suyun içine papatyaları katıp 10 dakika kadar demlenince buzdolabına konulup soğuması sağlanır. Daha sonra pamuk parçasını bu çay ile ıslatın ve gözlerinizin üstüne koyup dinlenin.

Rezene tohumu çayı da göz kuruluğuna çok iyi gelir. Kaynamış suyun içine rezene tohumu ekleyip demlendikten sonra ılık bir şekilde göz kapağına yerleştirilir. Yaklaşık 20 dakika beklemesi yeterli olacaktır. Bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz süreyi arttırabilirsiniz.

Keten tohumu yağı da göz kuruluğunda kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

Hint yağı son zamanlarda bir çok tedavi yönteminde kullanılıyor. Sağlık açısından bir çok yararı vardır. Gözünüzü kapatıp üzerine Hint yağı sürülmesi gerekir. Üzerine temiz bir bez ile kaplayın. 2 saat kadar bekletin ve daha sonra yüzünüzü yıkayın. İyi geldiğini göreceksiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder