Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir ?

Gözler çok hassas organımızdır. Gözlere makyaj yapılırken çok dikkatli olmak gerekir.

Kullandığımız ürünlerin sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat ediniz. Dışarıda açık satan ürünlerden almayınız. Kimyasal içerikli ürünlerden de uzak durunuz. Gözlere kimyasal içerikli makyajlar sürüldüğü zaman göz kızarır ve mikrop kapar. Bu yüzden makyajın temiz ve hijyenik olmasına da dikkat edilmelidir.

Göz makyajı bir bayan için çok önemlidir. Çünkü güzel bir göz makyajı kadının tüm ilgiyi üzerine toplamasına sebep olur. Bu yüzden göz makyajı yaparken doğru ve güzel yapılmaya özen gösterilmelidir. Gözaltındaki damarlar çok ince olup kan basıncı da buralarda fazla olduğundan çok çabuk kanlanır ve morarır.

Yorgun düşüldüğü zaman hemen gözaltında morluklar ve kırışıklıklar oluşur. Bu yüzden makyaja başlamadan önce bu morluklar iyi bir kapayıcı ile kapatılır. Daha sonrada göz şekline göre göz makyajı yapılır.

Eğer iri gözleriniz varsa siyah göz kalemi ile göz kapağının iç kısmına sürülür. İsteğe bağlı olarak da göz arkasına da sürülebilir. Eyeliner sürülecekse de göz kapağının orta kısmından başlanmalıdır. Daha dolgun ve uzun kirpikler için maskara ile kirpiklere iyice sürülür. Küçük gözlere sahipseniz de beyaz göz kalemi göz kapağının iç kısmı boyanırsa gözleriniz daha iri görünecektir.

Küçük gözlere eyeliner sürülürken eyeliner daha ince sürülmelidir. Küçük gözlere eyeliner kalın sürüldüğü zaman kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Küçük gözleriniz varsa far kullanmanız çok doğru bir seçim olacaktır. Hatta far renklerinizin açık tonlarında olması gözlerin daha iri görünmesini sağlar.

Gözleri büyük olan bayanların far kullanmamaları ya da kullansalar bile koyu renkli far olması doğru bir seçim olacaktır. Göz sağlığınız için en önemli nokta olan hijyen konusuna dikkat etmeyi unutmayınız.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder