Göz Rengine Uygun Far Nasıl Seçilir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Göz Rengine Uygun Far Nasıl Seçilir ?

Etkili bir bakışa sahip olmak her kadının hayalidir. Makyajın en önemli kısmından birisi doğru far seçimidir. Adeta makyajın tamamlayıcısıdır da denilebilir. Kendinize uygun far renkleriyle de makyajınız da doğallığı ve uyumu yakalamanız gerekmektedir. Böylece hayal ettiğiniz etkileyici bakışlara sahip olmanız mümkün.

Far seçerken istediğiniz renkte far seçmekten daha çok cildinize ve göz renginize en uygun renkteki far paletlerine yönelmelisiniz. Açık renkli hatta beyaza yakın bir cilt tonunuz varsa abartı renkler tercih etmemelisiniz. Parlak bir makyaj yapmak istiyorsanız bunu aydınlatıcı ile sağlamalısınız. Koyu kırmızı, parlak pembe fosforlu yeşil ve mavi gibi renkler beyaz tenli insanlarda oldukça çirkin durmaktadır. Bu sebeple bu gibi kişiler gölgeli bir görünüm yapmalıdır.
Eğer mavi veya yeşil gibi zaten göze çarpan renkte bir göz renginiz varsa bu renklerde far kullanarak araba farı izlenimi yaratmayın. Rengarenk far kullanmak abartılı bir görünüm oluşturacağından komik görünebilir. Kahve tonları gibi daha sakin renkler tercih ederek gerekli aydınlatmaları ve gölgelendirmeyi yaparak gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Eğer kahve siyah bir göz renginiz varsa gözlerinizi daha dikkat çeker hale sokmak için çaba göstermelisiniz. Ancak bu demek değildir ki fosforlu renkler kullanın. Farklı renkler tercih edecekseniz bile hafif tonlarda tercih ederek gözlerinizi ön plana çıkarmaya çalışmalısınız.
Far renginiz her ne olursa olsun istediğiniz şekilde gölge ve aydınlatma yapabileceğinizi unutmayın. Ve far seçerken göz rengin önemli olduğu kadar göz şeklinin de önemini göz ardı etmemelisiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder