Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme

Makyajın en önemli ve vazgeçilmezi olan eyeliner sürme işlemi çok zor bir durumdur. Bu durum sadece eyeliner çizme ile değil ayrıca göz şekli bakımından da çok zor bir durumdur. Göz şekline göre eyeliner çizmek için sizlere birkaç tüyo vereceğiz.

Yuvarlak gözler için eyeliner çizme: yuvarlak olan gözler için eyeliner sürmek için uzun kuyruk şeklinde yapmak zorundasınız.  Bu durum gözlerin daha kalkık gösterecektir.Göz pınarlarına kadar sürülen eyeliner gözün daha bir görüntü sağlamasına yardımcı olacaktır.

Çekik gözler için bakım önerileri: çekik gözlere eyeliner sürmek için ise oval bir şekil vermek iyi olacaktır.  Oval bir şekil için ise kuyruksuz eyeliner çizilmelidir. Bu durum gözleri daha büyük gösterecektir.

Badem gözler için eyeliner: badem gözler ideal göz şekli olarak kabul edilir. Bu göz şekli içinsadece kirpik diplerine eyeliner çekmek yeterli olacaktır. Daha gösterişli birgöz makyajı için ise yapmanız gereken tek şey kuyruklu eyeliner çekmek olacaktır.

Düşük gözler için eyeliner: düşük gözler için ise daha yukarıda göstermek için ise yapılması gereken gözlerin orta kısmından başlayıp eyeliner sürmek olacaktır. Burada yasak olan durum göz pınarlarından başlayan eyeliner çizmemek olacaktır.

Uzak gözler için eyeliner ise: uzak gözler için eyeliner sürerken yapılması gereken göz pınarların olduğu alana daha çok yoğunlaşmaktır.

Yakın gözler için ise: yakın gözler için ise bu sefer göz pınarların olduğu yere eyeliner sürülmemelidir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder