Gözaltı Bakımı İçin Maske Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Gözaltı Bakımı İçin Maske Tarifi

Gözaltları, en narin ve bakımı en zor bölgeler olduğundan, ne kullanacağını şaşıranlar için çeşitli tarifler hazırladık. Bildiğiniz gibi gözaltlarınıza yüzünüze kullandığınız herhangi bir kremi süremezsiniz. Derisi çok ince olan bu bölge her şeye tepki gösterebilir ve yağ bezesi çıkabilir. Yağsız, limon suyu gibi içerikler ise derinizi kurutup pul pul bir görünüme sebebiyet verebilir. Ayrıca yanlış bakım ürünü kullanımı sadece yağlanma ya da kuruluk için değil kırışıklık yaratması sebebiyle de tercih edilmez .

Gözaltı kremleri çok pahalı olabilir ve bir türlü size uygun ürünü bulamamış, göz çevrenize fayda ararken zarar vermiş olabilirsiniz. Daha narin olan göz çevresi bölgeniz için yiyemediğiniz şeyi sürmeyin mantığıyla evde yapabileceğiniz denenmiş maske tarifleri oldukça işinize yarayacaktır.
İlk maskemiz A vitamini içerdiği için havuç maskesi. Havucu rendeleyerek mümkünse birkaç damla badem yağıyla, çok kuru bir cildiniz varsa saf zeytin yağıyla karıştırarak göz çevrenize uygulayınız. 15-20 dakika bekledikten sonra bastırmadan yıkayınız. Her göz kreminde A vitamini ve bileşenleri olduğu için gözünüze mutlaka iyi gelecek bir tariftir.

Diğer bir maskemiz muz ve gül yağı karışımı. Kendi cilt tipinize uygun yağı bulduktan sonra karışımlarınızda hep onu da kullanabilirsiniz. Ama bizce gül yağını da denemenizde fayda var. Bu maske kırışıklarınızın azalmasına yardımcı olacak. Tabi ki düzenli yapmaya devam etmelisiniz.
Avakado maskesi ise morluklarınız için birebirdir. Avakadoyu da ezerek yine beğendiğiniz bir yağla karıştırabilirsiniz. Yağ bezesi oluşma probleminiz varsa avakadoyu tek başına da göz çevrenize uygulayabilirsiniz çünkü aslında zaten yağlı bir meyvedir. Düzenli kullanımdan sonra göz çevrenizin aydınlandığını fark edeceksiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder