Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir?

Hem kadın hem de erkekler için ortak sorun olan göz altı morlukları, özellikle kadınlar için dış görünümü oldukça etkilemesi nedeniyle büyük sorun yaratmaktadır. Göz altı morlukları, genellikle gözlerin altında, göz çevresinde ve göz kapağında oluşabilen geniş halkalar şeklinde ya da sadece göz çukurlarından bulunan mor alanlarla kendini göstermektedir.

Genel olarak yorgunluk, uykusuzluk gibi etkenlerden kaynaklanan göz altı morlukları genetik nedenlere bağlı olarak da oluşabilmektedir ve tedavisi cerrahi, lazer, bazı kremler ve doğal kürler ile genellikle mümkündür.

Tedavi yöntemlerinin uygulanması kişinin göz altı morluğu rahatsızlığının seviyesine göre belirlenmektedir. Ayrıca rahatsızlığın oluşma nedenleri de tedavi yöntemi için belirli unsurlar arasındadır.

Özellikle göz altında bulunan damar yapısından kaynaklanan göz altı morlukları için uygulanan cerrahi yöntemler, neredeyse yüzde yüz başarılı sonuç vermektedir. Bu yöntemde göz altında biriken yağ tabakası alınıp damarlara operasyon düzenlenmektedir.

Göz altı morlukları için kullanılan lazer tedavisinde ise, göz altı morluklarının rengi açılıp deri altındaki bağ dokuların kuvvetlenmesi sağlanır. Cildin kalınlaşması sayesinde deri altındaki kılcal damarların görünürlüğü azalır bu sayede morluklar kapatılmış olur.

Krem ve losyonlar ile yapılan tedaviler, kesin sonuç veremese de göz altı morluklarının bir nebze olsun azalmasına yardımcı olur.

Özellikle hafif göz altı morlukları için tercih edilen doğal kürler, göz sağlığına da faydalı olmaktadır. Özellikle salatalık içeren kürlerin göz altları rengini açıcı özelliği bulunmaktadır. Çay ile yapılan kompres de özellikle yorgunluktan kaynaklanan göz altı morlukları için yardımcı olur. Soğuk kompres de bu konuda etkilidir.

Sağlıklı günler dilerim...

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder