Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir ?

Göz altında oluşan morluklar bireyde genetik faktörler nedeniyle oluşabileceği gibi hastalıklar, stresli yaşam, gece uyku problemleri, yaşam tarzı nedenleriyle de olabilir. Hastalık nedeniyle oluşan morluklar haricinde bireyde sıkıntılı bir görünüme neden olan ve güzelliğe gölge düşüren bu durumu ortadan kaldırmak için çeşitli bitkisel yollar mevcuttur. Aslında tam olarak silinmese de morluğu hafifletmek mümkün olabilir. Bunun için cilde faydalı olan besinler tercih edilmelidir.

Uzun yıllardır bilinen bir gerçek olan salatalığın cilde olan faydaları bu durum için de geçerliliğini devam ettiriyor. Salatalığın yada patatesin gözlere konularak birkaç dakika dinlenirken tutulması oldukça faydalı olacaktır. Hem morlukları azaltacak hem de gözlerdeki şişkinliği dindirecektir.
Poşet çay olarak satılan papatya çayını da demledikten sonra buz dolabında beklettikten yada hafif donma kıvamına geldikten sonra gözlere kompres yapılması morlukları yok etmeye yarayacaktır.

Sabahları gözleri soğuk suyla yıkamak yada buz parçalarıyla masaj yapmakta oldukça faydalı olacaktır. Soğuk siyah çay yada soğuk sütün de kuru mendil yada pamuk yardımıyla kompres yapılması ve her gün bunu aynı şekilde devam ettirmek önemlidir. Çünkü devamlı olarak yapılması morlukların tekrar oluşum olasılığının azaltılması demektir. Aynı şekilde elmanın göz altına ve çevresine yerleştirilmesi oldukça faydalıdır. Bademin yağının pamuğa batırılarak düzenli olarak kompres yapılması da göz altı morluklarını ortadan kaldırır.
Yetersiz beslenme ve su kaybının fazla olması da morluklara neden olacağı için sağlıklı beslenmeye ve yeterli su içmeye özen göstermek gereklidir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder