Gözenek Sıkılaştırıcı Tonikler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Gözenek Sıkılaştırıcı Tonikler

Cilt bakımı denildiğinde öncelikle akla gelen yüzümüzün güzelliği ve bakımı olmaktadır. Özellikle bayanlar cilt bakımına çok dikkat etmektedir. Bu nedenle bu uğurda pek çok cilt bakım ürünleri piyasaya çıkmakta ve kullanılmaktadır.Üstelik ücretleri hiçte hatırı sayılır ölçüde olmamaktadır. Zaten amaç cilt güzelliği olduğundan ne olduğu belirsiz kalitesiz ürünler alınmamalıdır. Ancak cildinizin bakımı ve güzelliği için tonlarca para ödemenize gerek kalmadan evde kolaylıkla yapabileceğiniz malzemelerden oluşan toniklerden bahsedeceğim.


Cildinizde ki gözeneklerin geniş olması erken yaşlanmanıza ve cildinizin sarkmasına neden olacaktır. Ayrıca gözeneklerin genişliği sivilce ve akne oluşumuna neden olacaktır. Bunun olmaması için alışkanlık haline getireceğiniz bazı uygulamaları her gün yapmalısınız. Her sabah yüzünüzü soğuk su ile yıkamanızda fayda var. Haftada bir mutlaka yüzünüze maske, peeling uygulamaları yapılır.Böylece gözenekleriniz içerisindeki makyaj ve yağ birikintileri uzaklaştırılmalıdır. Cildinize besleyici yağlar ile masaj yapmalısınız. Sade sodayı buzdolabında dondurarak cildinize sürmek çok faydalıdır. Sade soda doğal tonik görevi görür.
Doğal gül suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. Hem cildinizi temizler hem de gözeneklerinizi sıkılaştırır. Kuşburnu çayını demleyip içtikten sonra kalan kısmını ılık ya da soğuğa yakın olacak şekilde yine pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz.1 domatesi iyice yıkayıp kabuklarını soyduktan sonra ezerek püre haline getirin. Cildinize sürerek 10 dk bekleyin ardından durulayın. Domatesin cildi sıkılaştırma özelliği vardır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder