Gözenek Sıkılaştırmak İçin Öneriler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Gözenek Sıkılaştırmak İçin Öneriler

Ciltte gözeneklerin açılması ile birlikte yağ, kir, bakteri ve makyaj kalıntıları birikimi sonucu akne, siyah nokta ve sivilce oluşur. Özellikle yaşla birlikte cildin esnekliğinin azalması sonucu gözeneklerin genişlemesi daha sık görülür.Evde uygulayabileceğiniz bazı pratik yöntemler ile gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz.
*Buz: Etkili makyaj için makyaj öncesinde cildinizde birkaç dakika buz gezdirmeniz kan dolaşımının hızlanmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardım eder. Ayrıca salatalık ve elma suyu ile yeşil çay ve gül suyundan elde edeceğiniz buzları da bu amaç için kullanabilirsiniz.
*Şeker: 2 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla limon suyundan elde edeceğiniz karışımı birkaç dakika yüzünüzde bekletip, soğuk su ile durulayarak da gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz.
*Bal: Bal, limon suyu ve şekerden elde edeceğiniz karışımı 10 dakika bekletip,durulamanız da gözenekleri sıkılaştırmada etkili bir yöntemdir.
*Yoğurt: Yoğurt hem gözeneklerin sıkılaşmasında hem de cildin yağ, kir ve ölü hücrelerden arınmasında etkilidir. Yüzünüzde 10 dakika bekletip,durulayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada üç-dört kez uygulayabilirsiniz.


*Yumurta beyazı: Haftada 2 kez yüzünüze yumurta akı sürüp, beklettikten sonra durulamanız yeterli olacaktır. 2 yumurta beyazı ile yarım limon suyunu 10 dakika bekletip, durulayacağınız yöntemi de haftada birkaç kez deneyebilirsiniz.
*Elma sirkesi: Tonik görevi gören elma sirkesi cildi sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Eşit miktardaki su ve sirke karışımına batırılan pamukla yüzünüzüs ilip, durulayabilirsiniz.
*Karbonat: Elma sirkesi ve yoğurt gibi etkili olan bir diğer yöntem de karbonattır. 2’şer yemek kaşığı karbonat ve su karışımını, gözeneklere sürüp biraz bekledikten sonra soğuk suyla durulayabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder