Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

3 oy, Ortalama : 4,67/5
Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

Gözlük kullanan bayanlar makyaj yaparken bir takım sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu aşama da her ne kadar güzel bir makyaj yapılsa da gözlük sebebi ile bu makyaj ön plana çıkmaz ve geri planda kalır.

Bunun yanı süre üzerine yanlış bir makyaj tekniği uygulandığında gözlük ile birlikte çok karmaşık hoş olmayan bir görüntü öne çıkar. Gözlük kullananlar için en önemli kısım şüphesiz ki göz makyajıdır. Bu aşamada göz makyajı doğru yapıldığı takdirde gayet hoş ve tarz bir görüntü elde edilebilir.

Göz makyajında far kullanımında mutlaka açık renkler tercih edilmelidir. Bu aşamada siyah ve koyu kahve tonlarında bir far seçmek göz bölgesinin kararmasına ve kötü bir görüntünün oluşmasına sebep olur.

Salı alt tonlarında, açık toprak tonlarında ve nude tonlarında far tercih edilebilir. Bu aşamada hem göz kapakları belirginleşir hem de üzerine uygulanacak olan eye liner daha çok ön plana çıkar ve ortaya net bir görüntü oluşur.

Göz kapaklarından bitiş çizgisine kadar sürdüğünüz fardan sonra artık eye liner uygulamasına geçebilirsiniz. Eye liner çekerken burada dikkat edilecek nokta gözlük çerçevesidir. Gözlük çerçevesi ile aynı hizada olmayacak şekilde ve eşit orta kalınlıkta eye liner uygulamasını yapın. Kirpik kıvırma aleti ile kirpikleri kıvırın ve ardından rimel uygulamasını yapın.

Bu noktada gözleriniz ön planda olmayacağı için dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder