Gözlük Makyaj Önerileri

1 oy, Ortalama : 5,00/5
Gözlük Makyaj Önerileri

Gözlük kullanan kadınların, gözlerinin saklanmasını engellemek için onları ön plana çıkarmaları gerekir. Ancak bunu yaparken abartıdan da kaçınılmalıdır. Göz kalemini kalın sürmek gözlüğün vurgusunu artırır.Var ile yok arasında bir göz kalemi ile doğal renklerde bir far uygun olacaktır.

Farın rengini ve genişliğini gözlüğünüzün biçimine göre uygulayabilirsiniz. Farınızın gözlüğün kenarlarından aşmamasına önem vermelisiniz. Aynı şey, göz kaleminiz için de geçerlidir. Öte yandan, gözlüklerin özellikle de çerçevelerinin gölgesi sıklıkla yanaklara ve burun kenarlarına düşer.

Bunu engellemek adına fondöten ya da kapatıcınızı gözlüğünüzün çerçevelerinin yanağınızdaki hizasına denk gelecek yerlere bir parça daha fazla sürebilirsiniz.

Gözlüğün burun kökünde iz çıkarması da sık görülen bir durumdur. Bu yerlere iz olmaması için gül suyu sürebilirsiniz. Eğer iz oluştuysa kapatmak için önce birer nokta kadar ruj, üzerine ise bol bol kapatıcı ve pudra uygulayabilirsiniz.

Eğer gözlüğünüz çerçevesiz ise, açık pembe ya da toz mavi gibi hafif tonlarda bir far tercih etmelisiniz. Eğer kalın çerçeveleriniz varsa far kullanmanız pek önerilmez. Öte yandan siyah ya da kahverengi gibi koyu renkli çerçeveli gözlükler için yeşil tonları ve toprak renklerindeki bir makyaj çok uygun olacaktır.

Su rengi çerçeveler her ton makyajla uygun olduğu gibi en çok bordo ve kırmızı ile güzel dururlar. Yani makyajınızı yaparken gözlük çerçevenize göre hareket etmeniz gerekiyor.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder