Grip Nasıl Geçer ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Grip Nasıl Geçer ?

Grip bulaşıcı bir hastalık olduğu için bir an önce tedavisi yapılması gerekir.  Kapalı olan alanlarda ve toplu yerlerde  hastalık çok çabuk bulaşır. Hapşırma ya da öksürme ile bu bulaşma olur.

Grip nasıl geçer?

Öncelikle beslenmeye çok dikkat edilmesi gerekir. Grip olduğunuzda doğal antibiyotik olan sarımsak bol bol yenmelidir. Sinir sistemini güçlendiren ve daha çabuk iyileşmek için ekmek üstüne soğan dilimleyip yemek  çok faydalıdır. Hastalığınızda bol bol C vitamini tüketmek de fayda vardır. Bu besinler genelde meyvededir. Bu meyveler; portakal, greyfurt, mandalina ve limondur.

Ayrıca bol bol muz yemek de çok faydalıdır.

Boğaza çok iyi gelen yöntemlerden biri de adaçayı ile yapılan gargaradır. Ağızda oluşan mikropları temizler. Gribin geçmesi için iyi bir terlemeye ihtiyaç vardır. Bazı sıvı içecekler içerek uyumak vücudunuzdaki teri atmaya yardımcı olacaktır. Nane limon iyi gelen bitkisel çaylardan biridir. Bunun dışında iyi gelen bitki çayları; kuşburnu çayı, zencefil çayı, limonlu su , adaçayı , ıhlamurdur. Çorba içmek de gribe iyi gelen yiyeceklerdendir. Özellikle grip olduğunuzda tarhana çorbası çok iyi gelir. Meyve ve sebze tüketmek de çok faydalıdır. İçerisinde C vitamini olan meyvelerin suyunu çıkarıp içmek de gribi daha çabuk atmanıza yardımcı olur. Çalışıyorsanız izin almak şart çünkü grip dikkatli beslenerek ve vücudu dinlendirmekle en çabuk şekilde geçirilir aksi halde daha kötü olabilirsiniz. Sağlığınıza çok dikkat edin. Kış ayında gribe yakalanma ihtimali yüksektir biraz dikkat.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder