Güneşten Korunmak İçin Ne Yapmalıyız ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Güneşten Korunmak İçin Ne Yapmalıyız ?

Yaz ayları geliyor güneşten korunmayı ihmal etmeyin. Cildiniz ile ilgili yapabileceğiniz en büyük hatalardan birisi de budur. Çünkü güneş çok az bir miktarda var olsa da, cildinize maksimum düzeyde zarar verebilir. Bu sebeple yaz kış demeden mutlaka güneşten korunmalısınız.

İşte güneşten korunmak için tavsiyeler!

Güneş kremi kullanmamanın en büyük sebebidir tüm gün kapalı bir ortamda olunacağının düşünülmesi. Ancak arabada giderken, hatta yolda yürürken bile UV ışınlara maruz kalabilirsiniz. Bu sebeple durum ne olursa olsun, mutlaka güneş kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

İkinci olarak bir güneş kremi satın alıp, yıllarca aynı kremi kullanmayın. Çünkü cilt bakım ürünlerinin içindeki maddeler zamanla hassaslığını yitirir ve zamanla fayda alamamanıza yol açar. Hatta daha ileriki düzeylerde cildinize zarar vermeye kadar yol açabilir.

SPF’li makyaj ürünleri kullanıyor olabilirsiniz. Ancak bunlar tam olarak cildinizi korumaya yetecek düzeyde değildir. Bu sebeple makyajınızı yapmadan önce mutlaka makyaj bazının altına güneş koruyu bir krem sürün.

Güneş kreminin içinde bulunan SPF maddesinin cildinize tam olarak nüfuz etme süresi yaklaşık olarak 20 dakikadır. Yani kremi sürdükten sonra güneşe çıkmak için 20 dakika kadar beklemeniz kremden en iyi verimi almanızı sağlayacaktır.

Güneş kremi yalnızca yaşlanmaya ve kırışıklıklara karşı bir önlem değildir. Aynı zamanda cilt kanserlerine karşı da aldığınız bir önlemdir. Bu sebeple mutlaka ama mutlaka cildinizin her yerine uygulayama dikkat edin.

Özellikle unutulan kulak arkası ve ense gibi bölgelere de güneş kremi sürün. Son olarak deniz gibi güneşe direk maruz kalacağınız bir alandaysanız, güneş kreminizi sık sık yenilemeyi unutmayın. Her yarım saatte bir yenilemek en ideal olanıdır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder