Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Vücudumuz kaplayan en büyük organımız cilttir. Kişinin kendine yaptığı bakımı direkt olarak gösterir. İşte bu yüzden cilt bakımı oldukça önemlidir. Hem kim istemez ki kusursuz görünen bir cilt?

Şimdi kusursuz bir cilt için ne gerekiyor bir göz atalım.

Antioksidanlar: antioksidanlar cilt için oldukça önemlidir. Cildi onarır ve çabuk yaşlanmasını önler. Bu yüzden kozmetik ürünleri alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta içeriğinde bulunan antioksidanlar olmalıdır. Brokoli, havuç, dut gibi sebze ve meyvelerde antioksidanlar oldukça fazla olarak bulunur.

Temizlik: cildi temiz tutmak oldukça önemlidir. Bunu rutin bir uygulamaya çevirmek oldukça işe yarayacaktır. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere temizlemek, gözenekleri temiz tutacaktır makyaj yapmasanız bile. Yalnız bunu yaparken cilt tipinizi öğrenip bu yönde üretilen ürünleri kullanırsanız daha verimli sonuçlar elde edeceğinizi eklemekte fayda olacaktır.

Beslenme: nasıl fazla kilo olduğunda endişeye giriyoruz cildimiz içinde aynı endişeyi taşımalıyız. Yeteri kadar meyve ve sebze tüketilmemesi durumunda ciltte onarım gecikir. Antioksidan ve yüksek mineralleri yiyeceklerin tüketilmesi cildi yenileyeceği gibi onarım sürecini hızlandırır.

Spor: Hem fazla kiloların yakılmasını sağlar hem cildin daha sıkı bir hale gelmesine yardım eder. Hareket ettikçe kan akışı da artar. Bunun sonucunda canlı bir cilde kavuşmanız an meselesi olur. Kendinize ayıracağınız kısacık zaman dilimleri bu konuda size ustalıkla yardım edecektir.

Su: evet yanlış okumadınız. Su yumuşak ve pürüzsüz bir cildin kaynağıdır. İçerisine birazcık limon damlatılan su hem zayıflamaya yardım eder hem de vücutta bulunan zararlı maddelerin atımına yardımcı olur.

Uyku: Biraz uyumanın kimseye zararı olmaz. Hatta yararı olur. Cildinize bile. Çünkü uyku sürecinde beyninizin tek odağı vücudunuzdur. Bırakın beyniniz yaralarınızı kapatsın.

Zararlı ışınlardan korunmak: Güneşi seviyoruz evet fakat güneşte bulunan ultraviyole ışınların ciltte yarattığı çil ve güneş lekeleri gibi sorunları biliyor muyuz? Her sorunun olduğu gibi bu sorunların da çözümü mümkün. Peki, bu çözümler neler? Spf içeren kremler, bb kremler, güneş kremleri, cc kremler bu çözümlerin başlıcaları arasında yer almaktadır. Unutmayın! D vitamini evet yararlı fakat fazlası zararlı.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder