Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzelliğimizin aynası olan cildimiz, en çok bakımı hak eden organlarımızdan biridir. Günlük hayatta pek çok zararlı dış etkenlere maruz kalıyoruz. Örneğin kötü hava koşulları, güneş ışınları, her gün yapılan makyaj ve cildi koruyucu ürünler kullanmamak zamanla sağlıksız bir cilde sebep olur. Bu durumu engellemek için günlük cilt bakımı rutinlerini uygulamamız lazım. 

Temizleme: Günlük olarak mutlaka uygulamamız gereken en önemli rutin cilt temizliğidir. Cildimiz ne kadar temiz olursa sivilce ve siyah noktalara karşı o kadar korunmuş oluruz. Cilt tipinize uygun bir makyaj temizleyici ile cildinizi derinlemesine arındırın. Özellikle uyumadan önce cildiniz mutlaka temizlenmiş olmalı. Aksi halde sivilce ve siyah noktalara davetiye çıkarmış olursunuz. Cildinizi temizlemek için doğal yöntemlere de başvurabilirsiniz. Limon bu konuda tonik görevi de gören en iyi temizleyicidir. 

Nemlendirme: Her cildin belli bir oranda neme ihtiyacı vardır. Özellikle kurumaya yatkın ciltler için nem dengesini sağlamak daha da önemli. Her gün uyumadan önce cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmayı unutmayın. Masaj yaparak da uygulayacağınız nemlendirici aynı zamanda cildin kan dolaşımını hızlandırıp daha canlı ve parlak bir görünüm sağlar. 

Dış Etkenler: Güneşte fazla kalmak, hava kirliliği, sigara gibi dış etkenlere maruz kalmak cildimize zarar verir. Bu günlük zararlara karşı cildinize uygun bir cilt bakımı uygulayın. Özellikle yazın güneş kremi kullanmadan güneşe çıkmayın ve birkaç saatte bir yeniden uygulayın. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder