Güzel Kaşlara Sahip Olmanın Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Güzel Kaşlara Sahip Olmanın Yolları

Biliyoruz ki bir kadının yüzüne baktığımızda ilk dikkatimizi çeken şey kaşlarıdır. Çünkü kaşlar yüz ifadesini ve yüz güzelliğini belirleyen bir unsurdur. İster ince ister kalın kaşlarınızın daha bakımlı ve hoş durması basit yöntemlerle çok daha kolay olmaktadır. Yapısı güzel olmayan bir kaş bile bu yöntemlerle çok daha güzel duracaktır.

Bu yöntemlerden ilki kaş tarağı ile olandır. Kaş tarağınıza biraz saç spreyi sıkarak kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Böylece kaşlarınız hem daha düzenli hem de daha hacimli duracaktır. Ayrıca saç spreyi ile kalıcı bir görüntü elde edebileceksiniz. Bu yöntemi uygulamadan önce kaşlarınızı yıkayın ve ıslak bir bezle 5 dakika kadar bekletin. Daha kolay şekil verebilirsiniz.

Yüz yapınıza göre kaşlarınızı ince ya da kalın olmasına karar vermelisiniz.

Vazelin veya hint yağı ile bakım uygulayarak kaşlarınızın hacmini arttırabilirsiniz. Kaşlarınızın alımını mutlaka bir uzmana bırakın. Böylelikle kaş yapınızı bozulmaktan kurtarmış olursunuz. Hatta 'Kaş Küsmesi' diye bir şey vardır. Kaşınızı yanlış aldığınızda o bölgeden kaş almanız bir daha mümkün olmaz.

Kaşınız hacimsiz ve dağınık duruyorsa kaş kiti ile boyayarak içlerini doldurabilirsiniz. Bu kitin içinden kaş fırçası ve kaş farı ile kaşlarınızın boş olan yerlerini boyayın. Kaş farı çok doğal bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Burada kaş diplerini çok fazla belirgin yapmamaya özen gösterin. Aksi halde doğal görüntüden uzaklaşmış olursunuz.

Kaşlarınıza çeşitli bakım maskeleriyle düzenli olarak masaj yapabilirsiniz. Bu yöntem de kaşlarınızı rahatlatır ve daha hoş ve bakımlı olmasını sağlar.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder