Hamilelikte Bulantı ve Kusma

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Hamilelikte Bulantı ve Kusma

Hamilelikte ilk aylarda görünen en büyük belirti sabah saatlerinde meydana gelen bulantı ve kusma sorunudur. 

Bulantı ve kusma sorunu hamilelikte normal bir durum olarak görülür. Ne kadar sizi rahatsız etse de hamilelik sürecinde gerçekleşen bulantı ve kusma sorunu normaldir. 

Hamilelik döneminde meydana gelen kusma ve bulantının belli bir nedeni yoktur. Ama bazı kişiler tarafından hamilelik sürecinde hormonlarda meydana gelen değişiklikler anne adayında bulantı ve kusma gibi sorunları beraberinde getirmektedir. 

Kan dolaşımın çok hızlı gerçekleşmesi sonucu gene bulantı ve kusma gibi sorunlar meydana gelir ve ayrıca baş dönmesi, acıkma gibi durumlarda meydana gelir. 

Peki, hamilelik döneminde kusma ve bulantı gibi sorunlar için ne gibi tedavi yöntemleri uygulanabilir. 

Hamilelik döneminde meydana gelen kusma ve bulantı sorunu için genelde ilaç yöntemi tavsiye edilmediği için bitkisel yollarla bu sorunu aşmanıza yardımcı olacağız. 

Özellikle hamile kadınlarda meydana gelen mide bulantısı ve kusma için su birebir çare sağlayan bir besindir. 

Bulantı sorunu ile başa çıkmak için zencefil ve ya zencefilli şeker almanız yeterli olacaktır. 

Limonun yatıştırıcı kokusu kusma ve bulantıyı engellediği için sakinleştirici özelliği ile bilinir. Bunun için limon suyu kusma ve bulantı için çare olarak kullanılabilir. 

Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı kuru nane ekleyip on dakika bekletelim. Daha sonra bu suyu içelim. Kusma sorunu yaşayan hamile bayanlar için fayda verici bir su olacaktır. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder