Hangi Ruj, Hangi Dudak Şekline Uygun?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Hangi Ruj, Hangi Dudak Şekline Uygun?

Dudaklarınızın ince ya da kalın oluşundan şikayetçi iseniz rujlardan yardım alarak istediğiniz dudaklara kolayca ulaşabilirsiniz. 

İnce dudaklara sahipseniz öncelikle dudaklarınızı sadece bu amaçla kullanmak için uygun bulduğunuz kuru bir diş fırçası ile fırçalayın. Bu sayede dudaklarınız ölü deriden arınır ve kan dolaşımı arttığı için biraz daha dolgun görünür. Ardından nemlendirici bir krem uygulayın.  İnce dudaklara sahipseniz açık ve mat rujlar dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir. Ruju uygulamadan önce rujunuzla aynı tonda ya da 1 ton koyu bir dudak kalemi ile dudaklarınızın etrafını çerçeveleyin. Daha sonra bu çerçeve sınırları içerisine nude tonlarında mat bir ruju dudağınızın tamamına uygulayın. Uyguladığınız nude tonundan 1 ton açık ya da aynı tonda dudak parlatıcısını dudaklarınızın merkezine uygulayın. Böylece dudaklarınız olduğundan daha dolgun bir görünüme kavuşur. Dudaklarınızın dolgun görünmesini istiyorsanız  çok koyu tonda rujlardan kaçınmalısınız. 

Dolgun dudaklarınız var ve daha küçük görünmesini istiyorsanız koyu ve mat rujlar tam size göre. Dudaklarınızı daha ince göstermek için ruj  sürmeden önce cildinize  fondöteninizi uygulayın ve bu sırada fondötenin dudak çevrenizden içeri doğru gelmesine izin verin. Böylece dudak çerçeveniz de fondötenle kapanmış olacak ve çerçeve alanını kaybettiğiniz için dudaklarınızı daha çok  küçültmüş olacaksınız. Ruj uygulamanız bittikten sonra dudak çevrenize biraz da pudra uygularsanız dudak çerçevenizi tamamen kaybedip daha küçük dudaklar elde edebilirsiniz.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder