Hint Yağı ile Hızlı Saç Uzatmanın Yolları Nelerdir

218 oy, Ortalama : 4,06/5
Hint Yağı ile Hızlı Saç Uzatmanın Yolları Nelerdir

Hint yağı ile saç uzatmak artık çok kolay! Hint yağı, ricinus communis adı verilen bitkinin tohumlarından çıkarılan bitkisel bir yağdır. Hint yağı, E vitamini, protein ve mineral içeriğiyle oldukça faydalı bir yağdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Afrika ve Hindistan’da yaygın olarak kullanılan bir üründür. Hint yağının kullanım alanları geniştir. En yaygın kullanım alanı cilt ve saçtır. Hint yağı ciltte kuruluk, güneş yanığı, çatlak akne gibi cilt sorunlarına karşı etkilidir. Ayrıca ayak mantarı, siğil, çıban gibi cilt sorunlarında da etkilidir. En iyi sonuç alınmak isteniyorsa hint yağından sorunlu bölgeye sürüp beklemek ve ardından yıkamaktır. Bu işlemi sabah akşam uygulamak gerekir.

Hint yağının saç bakımında faydası var mıdır? Saç bakımında en önemli etken dengeli beslenmektir. Bunun yanında doğal yollarla da saç bakımı yapılabilir. Hintli kadınlar, uzun ve gür saçlarıyla ünlüdür. Bunun formülü kullandıkları Hint yağıdır. Hint yağı içindeki omega 6 ve E vitaminleriyle saçları güçlendirerek sağlıklı uzamasını sağlar. Saç tellerini kalınlaştırarak, saçın dökülmesini engeller. Saç derisini nemlendirerek, saçı kepek probleminde kurtarır.

Hint yağı saça nasıl uygulanır?

Hint yağı, akşam yatmadan önce saça uygulanır ve Hint yağı saçta bir süre bekletilir. Bekleyen saç, sabah yıkanır. Bu işlem gündüz de yapılabilir. Ancak Hint yağının saçta bir süre kalması şarttır. Bu işlemin haftada bir kez yapılması saçın gürleşip uzamasını ve sağlıklı olmasını sağlar.

Saç uzamasında Hint yağının haftada bir yapılması yeterlidir. Bunun yanında sağlıklı ve dengeli beslenmek saçın sağlıklı olması ve uzamasında etkilidir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder