Hint Yağı ile Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

6 oy, Ortalama : 4,33/5
Hint Yağı ile Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

Güzellik ve bakım için gerekli olan her şey aslında doğadan esinlenerek yapılıyor . Özellikle saçlarda olabildiğince doğal maddeler kullanmak gerekiyor. Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız en doğal seçim olan hint yağını tercih edebilirsiniz. Hint yağı Omega 6 ve E vitamini içerir. Yani saçlarınızın uzaması ve daha sağlıklı, gür olması için gerekli temel maddelere sahiptir.

Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz bu yağ, saçlarınızın pırıl pırıl ve yumuşak olmasını sağlar. Çünkü saçlarınızı nemlendirir ve güçlendirir. Saç tellerini kalınlaştırır ve gür gözükmelerini sağlar. Ayrıca kepek problemini de çözer. Hint yağını düzenli olarak tek başına ya da farklı malzemelerle karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu biraz sizin saç cinsinize ve alışkanlıklarınıza bağlıdır. Tek başına hint yağını kullanacaksanız, saç diplerinize masaj yaparak uygulamanız gerekir. Hemen yıkamak yerine mümkün olduğunca uzun süre saçınızda bekletmelisiniz. Bu sebeple kolaylık olması açısından akşam hint yağıyla masaj yapıp saçlarınızı sararak yatabilirsiniz. Dilerseniz ertesi gün yıkayabilirsiniz.

Hint yağıyla beraber badem yağını karıştırarak da kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınız çok kuru ve çok dökülüyorsa bunu tavsiye ederiz. Hint yağıyla hindistan cevizi sütünü de karıştırıp kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi sütü de özellikle biraz daha uzun saçlara yetmediği için yanında destekleyici bir yağa ihtiyaç duyan güzel bir bakım ürünüdür.

Saçlarınızın uzaması için elbette bu kürleri sabırla yapmanız gerekir. Saçınızın dökülme oranı ve uzama hızına göre, çok kötü durumdaysa haftada bir, biraz daha yağlı ve hafif uzun bir saça sahipseniz ise iki haftada bir yapmanız tavsiye edilir. Zamanla saçlarınızdaki uzamayı ve değişimi fark edeceksiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder