Hint Yağının Kaşlara Faydaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Hint Yağının Kaşlara Faydaları

Kaşlar insanların yüzlerinde ve ifadelerinde çok önemli bir yere sahiptir. Kaşların şekli ve yoğunluğu ile bireylerin tüm mimikleri değişebilmektedir. Kadınların ise makyajda en fazla zaman ayırdıkları yerlerden birisi kaşlardır. Kaşların daha gür olması her zaman bireylerin daha güçlü bir ifadeye sahip olmalarını sağlamaktadır.

Bol miktarda protein, mineral ve E vitamini içeren Hint tohumunun ezilmesi ile elde edilen Hint yağının saç, tırnak ve cilt sağlığına oldukça fazla faydası bulunmaktadır.
Özellikle saç, kirpik ve kaş gibi kıl kökenli yerlere Hint yağının faydası çok kısa sürede görülmektedir.
Hint yağı kıl köklerini besleyerek, köklerin daha hızlı uzamasını sağlamaktadır.

Saçlarının, kirpiklerinin ve kaşlarının az ve seyrek çıkmasından, hiç çıkmamasından, çok fazla dökülmesinden şikayetçi olanlar için Hint yağı kullanımı mutlaka alternatif olabilecek bir seçenektir.
Hint yağı hem tek kullanımda hem de bazı diğer bitkisel yağların karışımı ile kullanıldığında saçların, kirpiklerin ve kaşların gürleşmesine yardımcı olmaktadır.
Bu bitkisel yağlar tatlı badem yağı, sarımsak yağı, jojoba yağı ve Hindistan cevizi yağıdır.
Tüm bu yağların karıştırılarak köklerinin güçlenmesini istenilen kıl bölgelerine sürülmesi, istenilen etkiyi yaratacaktır.

Kaşların daha sık çıkması için başvurulan yöntemlerden olan kaş kalemleri veya kaş farları her zaman doğal bir görünüm kazandırmamaktadır. Hint yağı sürülen kaşlar oldukça kısa sürelerde doğal bir şekilde uzayarak, hem kaşları daha sağlıklı bir hale getirir hem de makyajda müdahaleyi azaltır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder