İğne Oyası Fular Modelleri

1 oy, Ortalama : 5,00/5
İğne Oyası Fular Modelleri

Fularlar, özellikle iş yaşamına sahip olan kadınlar tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. Son zamanlarda fularlara iğne oyası ile yapılan dokunuşlar göze çarpıyor. Kimi modellerde fuar tamamen iğne oyası ile üretilirken kimilerinde ise fular kumaşının üstüne gelecek ya da kenarlarından sarkacak şekilde iğne oyası işlemeler ekleniyor.

Bazen de tıpkı baş örtülerinde olduğu gibi fular kumaşının etrafı bir kaç sıra şeklinde iğne oyası ile geçiliyor. Bu oyalar gerçekten büyük emek harcanarak yapılıyor bu yüzden şıklığa da çok şey katıyorlar.

İğne oyalarından en çok tercih edilenler kuş ve kuğu gibi hayvan figürleri oluyor. Bitki figürlerinden ise ağaç dalları ve meyveler oldukça sık tercih ediliyor. Çiçek işlemeleri ise hem fular kumaşı üzerinde hem de fular kenarında çok sık kullanılıyor.

İğne oyası yaparken en sık bej, turkuaz ve yeşil renkleri tercih ediliyor ancak fular kumaşına göre kullanılan renkler de değişebiliyor. Bir çok iğne oyası fuları zaten hazır giyim şeklinde değil de özel sipariş usulü yaptırılıyor.

Bu sayede tamamen size özgü ve yalnızca sizde olan bir fulara sahip olmanız da mümkün oluyor. İğne oyası yapılacak fular kumaşlarının ise tül kumaş gibi oldukça ince kumaşlardan seçilmesi gerekiyor. Kumaşlarda da en sık toprak renkleri tercih ediliyor.

İğne oyası fular modelleri, diğer fuarlara göre daha ince ve daha kısa modeller oluyor. Böylece tam boyun hizasına denk gelerek oyaları sergilenebiliyor. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder