İhanetten Korunmanın Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
İhanetten Korunmanın Yolları

İhanet hepimizin yaşamaktan korktuğu en büyük şeylerden birisidir. Bir nevi aldatmadır ihanet. Hele ki bunu yaşamak en büyük acıdır sanırım. Bir ömür boyu onun duygusu silinmez vücudumuzdan. Her baktığımız insanda tekrar aynısını yaşama korkusuyla yaşarız. Ve her baktığımızı aynısını yapacak gibi görürüz. Bu lanet şey, ihanet nasıl olur da bizden uzak durur? Nasıl olursa ihanetten kurtuluruz peki?

 İlk olarak karşımızdakinin sevgisine ve güvenine inanıyorsak, hissediyorsak eğer ki ellerimizi sıvayabiliriz. Ama bu kişinin gözü çok dışarıdaysa veya sizi fazla sevip umursamadığını düşünüyorsanız bence yol yakından vazgeçmelisiniz. Bu insanları yola getiremezsiniz. Fakat tam tersi ona güveniyorsanız elleri sıvaya bilirsiniz.

 Ona güvendiğiniz gibi güven vermelisiniz. Verdiğiniz güven ve sevgi onu size daha da bağlayacaktır. Böylece gözü sizden başkasını görmeyecektir. Buda ihanetin önünü kapatacaktır.

 Onun çok kısıtlama malısınız. Ona her konuda karışarak onu kısıtlamaya çalışırsanız, yanlış duvara çarpmış olursunuz. Yani onun özgürlüğünü ele geçirmek istedikçe gözünün dışarı kaymasına neden olursunuz. Gözü dışarı kaydıkça başkalarına bakmaya başlayacak olan bu erkek, zamanla sizi başka kadınlarla çok rahat aldata bilecektir. Çünkü siz bu erkeği sıktıkça size yalan söylemeye başlayacaktır. Siz hiçbir şeyi fark etmediğiniz için bunu yapmaya devam edeceksiniz ve onunda yalanları gün geçtikçe daha da büyüyecektir. Böylece olay son durak ihanete gelecektir. Bunu yaşamamak için onun nefes almasına biraz izin vermenizi tavsiye ederiz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder