İlişkide Kıskançlıktan Kurtulmanın Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
İlişkide Kıskançlıktan Kurtulmanın Yolları

Hem kadınlarda hem de erkeklerde gözlenen, aşkı tehlikeye sokan, ilişkinin en önemli düşmandır kıskançlık. Ne kadar bunun yaşamak istemeseniz de bazı durumlarda kendinizi kıskançlıktan alıkoymanın mümkün olmadığını görürsünüz. Küçük ve tatlı kıskançlıklar ilişkinin tadı tuzu elbette. Lakin bu işin dozu kaçarsa ilişkiyi yaşamanız mümkün olmaz.

Peki kıskançlığı engellemenin yolu var mı?

Öncelikle ilişkinizde hem kendinize hem de partnerinize çok güvenin. Şunu unutmayın ki; sevgilinizi ya da eşinizi baskıyla ve kıskançlık duygusu ile elinizde tutamazsınız. Eşiniz size aşık ve sizi çekici buluyor. Yani hayatındaki diğer kadınları/erkekleri elemiş ve sizi seçmiş. Bu düşünceyi her daim aklınızda bulundurarak hareket edin. Onu kıskanabilirsiniz. Bunu dile getirirken daha yumuşak dille, karşınızda hayatınızdaki en sevdiğiniz insan olduğunu bilerek konuşmalısınız. Emrivaki konuşmalardan vazgeçin.

İlişkide kendiniz gibi davranın. Asla bulunduğunuz toplumda ters karşılanır diye ilişkinizi yönlendirmeyin.

Sevgilinizin her hareketini takip etmeyin. Acaba şuan kimledir, ne yapıyordur gibi kuruntuları bırakın. Bu hem ilişkinize zarar verir, hem de psikolojinizi olumsuz etkiler.

Güvenmediğiniz biriyle birlikte olmamanız daha iyi olur. Ayrıca aldatmayı siz ne yaparsanız yapın, engelleyemezsiniz. İnsan yapmak istiyorsa zaten yapar.

Sağlıklı bir ilişkiniz olsun istiyorsanız, asla eskileri karıştırmayın. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Boş şeylerle ilişkinizi oyalamayın.

Sevgilinizin de bir sosyal çevresi, arkadaşları olabilir. Onları tanıyarak bu düşünceden kurtulabilirsiniz. O da arkadaşlarıyla zaman geçirebilir. İlişkide olmak demek ona sahip olduğunuz anlamına gelmez.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder