İlişkide Öfke Kontrolü Nasıl Sağlanır?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
İlişkide Öfke Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Günümüzdeki ilişkilerin çabuk sonlanmasına neden olan öfke, birçok ilişkiyi zora sokan en önemli faktördür. Yaşadığımız hayat şartları, günlük hayattaki stresimiz, psikolojik sorunlar yüzünden daha fazla sinirlenip, sevdiklerimizi daha çok kırabiliyoruz. Ani öfke patlamaları ilişkide geri dönülmesi mümkün olmayan hatalara yol açabiliyor.

İlişkide erkek veya kadın öfke kontrolünü sağlayamazsa ilişkiniz çıkmaza girebilir. Bu yüzden öncelikli olarak sorunlarınız büyümeden karşılıklı sorunlarınızı konuşmalısınız. Konuşmadığınız zaman kadın da erkek de problemleri içinde çığ gibi büyütecek ve sonu daha kötü bir hal alacaktır. Tabi ki problemlerinizi ona baskı kurmadan ve onu suçlayıcı şekilde anlatmayın. Ayrıca ' sen, ben ' sözcüklerini bir kenara bırakmalısınız.

Tartışma anında istemeden de olsa hepimizin ağzında ağır sözler çıkabilir. Bu yüzden tartışmadan önce biraz sakinleşmeli ve tartışmanın sonunu düşünerek hareket etmelisiniz. Eğer partneriniz bir hata yaptıysa onun sözünü keserek ya da onu kırıcı sözlerle değil, onun özür dilemesini ve kendini anlatmasına izin verecek halde olun.

Ne kadar ağır bir tartışma olursa olsun, asla şiddete başvurmayın. Çünkü bu ilişkinizi ve sizi de kötü duruma düşürecektir. Bunun için tartışmadan önce biraz partnerinizden ayrı kalmalı ve sakinleşmelisiniz.

Amacınız her zaman sorunlarınızı çözmek olsun. Sorunlarınızı nasıl çözeceğiniz hakkında biraz düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Eğer yanınızda başkaları var ise asla onların yanında problemlerinizi konuşmayın. Siz problemlerinizi çözseniz bile onlar sizi 'kavga eden çift' olarak adlandıracaktır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder