İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzmanlar her ne kadar ilk izlenimin ilerleyen zamanlar için önyargılı davranmak olduğunu düşünseler de ilk izlenim ve ilk buluşma gibi ilkler ilişkiler içerisinde büyük ve unutulmayacak bir öneme sahiptir. Bu yüzden bir insan üzerinde bırakılan ilk düşünceler her zaman için hayati önem taşıyacaktır. Çünkü bırakılan bu izlenim ilerleyen zamanlarda ki düşüncelerin şekillenmesinde olumlu veya olumsuz büyük etki bırakır.

İlk buluşma da gelecek bütün zamanlarda gerçekleşecek bütün düşüncelerin temelini oluşturur aslında. Bu sebeple ilişkilerin şekil alması için büyük öneme sahiptir.

Dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır ancak karşısındaki kişiden kendinizi soğutacak hareketlerde bulunmamak en çok dikkat edilmesi gereken konudur.

Niyetinizi daha oturur oturmaz belli ederek karşınızdaki insanın sizden uzaklaşmasına daha ilk buluşmada sebep olabilirsiniz. İlişki boyutuna gelince yaptığınız kısıtlamalardan ve koyduğunuz sınırlardan bahsetmek tamamen yanlış bir hareket olacağından ilk buluşmada bu tarz göz dağı işlemlerinden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Şüphesiz ki ilk buluşmada yapılacak bir diğer hata da eski ilişkilerinizden bahsetmeniz. İster filmlere konu olmuş bir aşk yaşayın ister kötü bitmiş bir ilişkinin sahibi olun, siz siz olun bitmiş şeylerin üzerine konuşmayın. Bu karşınızdaki insanda hala unutamamış olduğunuz bir ilişkinin varlığını hissettirir. Ve kimse bitmeyen bir duygunun üzerine bir şeyler kurmak istemez. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder