İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür ?

İnce dudaklarınızdan şikâyetçiyseniz sizlere önereceğim bir kaç kolay teknik sayesinde bu şikayetlerinizin azalacağından emin olabilirsiniz.
İşe öncelikle dudaklarımızı dolgunlaştırarak başlayalım. Bunu önereceğim birkaç farklı teknikle evinizin rahatlığında uygulamanız oldukça mümkün.
Dudaklarınızı ılık suyla yıkayın daha sonra hiç kullanılmamış bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınızı ölü deriden arındırın. Bu fırçayı temiz ve kuru bir yerde yine aynı işlem için kullanmak üzere muhafaza etmelisiniz. Kullanım sırasında fırçanın kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Bu işlem sırasında dudaklarınız hem ölü deriden arınacak hem de kan dolaşımını artırdığınız için daha dolgun görünecektir.


İkinci adım dudaklarınıza tarçın yağı sürmek. Bir pamuk yardımıyla her gece uyumadan önce dudaklarınıza uygulayacağınız tarçın yağı sabah uyandığınızda daha dolgun dudaklara kavuşmanızı sağlayacaktır. Şimdi sıra makyajda. İnce dudaklara sahipseniz asla çok koyu tonlarda ruj kullanmamalısınız. Çünkü koyu tonlar dudaklarınızı çok daha ince gösterecektir. Dudak çevrenizi rujunuzdan 2 ton koyu dudak kalemi ile çerçeveledikten sonra dudak merkezinizi boş bırakacak şekilde rujunuzu uygulayın. Daha sonra rujunuzdan 2 ton açık bir rujunuzu dudak merkezinize uygulayın ve rujunuzu dudağınıza yedirin. Dudağınızı açıp kapatarak rujunuza ombre görünümünde doğal bir geçiş sağlayabilirsiniz. Merkezi açık, çevresi biraz daha koyu renkler kullanılarak uygulanan ruj sürümü, dudaklarınızı her zaman daha dolgun gösterecektir. Aynı şekilde dudak çevresine mat, dudak merkezine parlak rujlar sürmek de yine dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterecektir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder