İpek Gibi Saçlar İçin Bakım Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
İpek Gibi Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçınız kendi doğal nemini kaybettiğinde kurumaya vesertleşmeye başlar. Nemini kaybetmesine neden olan etkenler isse boya ve ısıiçeren işlemlerdir. Eğer saçınızın nemini geri kazandırmak istiyorsanız ve ipekgibi saçlara doğal yöntemler ile sahip olmak istiyorsanız beslenmenize dikkatetmeli, aşırı güneş ışığına maruz kalmamalı, nem veren bakım kremlerikullanmalı ve stresten uzak durmalısınız.

Kendi nemini kaybetmenize neden olduğunuz için saçlarınızın ipek gibi olmasıiçin biraz fazla çaba sarf etmelisiniz. Özellikle ipek gibi saça sahip olmakistiyorsanız yumurta bakımını düzenli olarak saçlarınıza uygulamalısınız.Zeytin yağı ve yumurta saçın nemini geri kazanmasına yardımcı olacak vesaçlarınızın ipek gibi olmasına neden olacaktır.1 çorba kaşığı hakiki zeytinyağını 1 çorba kaşığı bal ile iyice karıştırın ve üzerine 1 adet yumurtayıakıyla beraber kırın. Bu muhteşem üçlüyü krem haline gelene kadar karıştırın vesaçınıza uygulayın. Bu karışım saçınızda yarım saat kalmalıdır. Soğuk su ilesaçınızı iyice durulayın. Yumurta ve zeytin yağı saçınızın kaybedilen neminigeri kazandıracak ve ipek gibi doğal bir görüntü kazanmanıza yardımcıolacaktır.

Mayonez de saçı mükemmel derece güçlendirir ve yumuşacık olmasına yardımcıolur. Saçınız eğer omuz boylarınızda ise yarım bardak mayonezi yeni yıkadığınızıslak saçınıza sürün ve yarım saat bekletin. Sonrasında iyice durulayın .Saçlarınız hem ipek gibi hem de parlaklığı artacaktır.

Elma sirkesi de saçınıza parlaklığını ve yumuşaklığını geri kazandırmak içinkullanmanız gereken doğal bir yöntemdir. Yarım su bardağı suya yarım limon ve 1yemek kaşığı elma sirkesini dökün ve saçınızı şampuan ile yıkadıktan sonra buelde ettiğiniz karışım ile durulamanız gerekmektedir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder