İşkolik Erkekle Baş Etmek Mümkün Mü?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
İşkolik Erkekle Baş Etmek Mümkün Mü?

İşkolik bir erkek başta çok çekici görünse de ilişkiniz ilerledikçe bu durum içinde boğulabilirsiniz. Sürekli bir aktivitenizin ertelenmesi, her zaman işini düşünen bir erkek; kadınlar için çok itici olabilmektedir. İşkolik olan erkek sürekli olarak kariyerini sizden daha çok düşünür. Onun için aşk her zaman arka plandadır. Ama bununla başa çıkmanın birçok yolu vardır.

Hayat müşterektir. Öncelikle bunu kabul etmelisiniz. Eşiniz işkolik diye bütün işleri siz yapacak değilsiniz. Onun sorumluluklarını üstlenmeyin. Sorumluluklarını bilsin ki size ve ailesine zaman ayırabilsin. İşi dışında da önemli ve yapması gereken bir şeyler olduğunu görebilsin.

Eğer eşiniz zaman bulamıyorsa, siz beraber yapabileceğiniz hobiler araştırın. Ortak katılabileceğiniz kurslara gidebilirsiniz. Böylelikle o da iş planını buna göre ayarlar. Unutmayın planlı yaşayınca her şey için zaman bulunur. İşkolik insanlar planlı olduklarından sizinle vakit geçirmeye de zaman bulabilir.

Bu durumdan çok rahatsızsınız ve bunu her sözünüzde dile getiriyorsanız; yanlış yapıyorsunuz. Böyle yaparak, eşinizi kendinizden daha çok uzaklaştırırsınız. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır diye boşuna dememişler. Bu yüzden probleminizi eşinizle içten ve samimiyetle paylaşmalısınız. Özellikle işten gelir gelmez sizin eleştirilerinizle karşı karşıya kalan erkek sizden daha çok uzaklaşacaktır.

Eşinizin işine saygılı olduğunuzu gösterin. İşi hakkında bilgi sahibi olun. Böylelikle işinden çok size yakınlaşacaktır. İşle ilgili canını sıkan bir olay olduğunda ya da mutlu olacağı bir olayı sizle paylaşmasına izin verin. Bu sayede ilişkiniz daha da güçlenecektir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder