İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir ?

Kilo vermek için çok çeşitli yöntemler uygulanır. Ancaksağlıklı kilo verebilmek için asla mideyi uzun süre boş bırakmamak gerekir. Çokfazla acıkmadan tüketilen ara öğünler kilo vermenize yardımcı olur. Sürekli birşeyler yeme isteği içindeyseniz yediğiniz besinlerin özelliklerine dikkatetmelisiniz. . İştah kesen yiyecekleri tüketmek daha fazla yeme isteğiniziortadan kaldırarak kilo vermenize yardımcı olur.  

Yumurta ;

Özellikle sabah kahvaltısında tükettiğiniz haşlanmış yumurtayada sebzeli omlet gün içinde uzun süre tok kalmayı sağlar. Yüksek proteinkaynağı olma özelliğiyle gün içindeki protein ihtiyacını karşılamaya yardımcıolur. Sindirim sistemini çalıştırır.  

Salata ;

Sağlıklı beslenmenin püf noktalarından olan sebzeleri, salataşeklinde tükettiğinizde iştahınız kesilir ve fazla yemek yiyemezsiniz. Böylecegün içinde daha az kalori tüketir ve uzun süre tok kalırsınız. Kilo vermenizfazlasıyla kolaylaşır. Salata, sindirim sistemini çok güzel çalıştırır. Tazekırmızı biber ve dereotu ile salatalarınız daha doyurucu ve iştah kapatıcıolur.  

Çorba ;

Yemekten önce tükettiğiniz bir kase çorba midenizi doldurur veiştahınızı keser. Böylece daha az yemek yersiniz. İçerisinde yumurta veya etbulunan çorbalar vücuda gereken enerjiyi sağlar. Sindirim sistemini hızlandırançorba, kilo vermenize yardımcı olur. 

Yeşil Çay ;

Antioksidan etkisiyle bilinen yeşil çay, metabolizmayı ikikata kadar hızlandırır. Günde tükettiğiniz 2 fincan yeşil çay, iştahınızıkapatır ve sindirim sistemi açısından son derece faydalıdır.  

Yoğurt ;

Yoğun miktarda içerdiği proteinle iştahı keser. İçerdiğikalsiyum ile zayıflatıcı ve tok tutucu etkisi bulunur. Düzenli ve sağlıklı kiloverebilmek için yeterli miktarda yoğurt tüketmek gerekir.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder