Kabarık Saçlar İçin Doğal Çözüm Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kabarık Saçlar İçin Doğal Çözüm Önerileri

Şüphesiz hiç kimse bütün gününü kabarık saçlarla geçirmek istemez. Bundan dolayı saç tipimizi iyi tanıyıp ona uygun ürünler kullanmalıyız ki gün içinde bizi rahatsız etmesin. Genellikle düz saça sahip insanlar kabarma gibi sorunlarla karşılaşmazlar. Ancak kalın telli ve düz saçlı insanlar kabarma gibi sorunlarla karşılaşabilir. Bu sorunun üstesinden gelebilmeleri için saçlarının yağ oranını dengede tutmaları gerekmektedir. Saç diplerinde yağ bulunmayan kişiler badem yağı veya zeytinyağı ile bu soruna çözüm bulabilirler. Ancak saç dipleriniz zaten yeterli yağa sahipse yalnızca saç uçlarınıza uygulayacağınız yağ gün içerisinde bağımsızmış gibi hareket etmesini önleyecektir. Bu olay tıpkı duş sonrası kullandığımız saç kremleri gibi bir etki oluşturacaktır ancak bu doğal bir yöntemdir.
düz saçlı kişilerin kabarma konusunda alacakları önlem hiç şüphesiz daha etkili gözükmektedir. Ancak kıvırcık saçlı biri için bu süreç zorlu gözükebilir. Bu yöntemin aynısı kıvırcık saçlar için de geçerlidir. Ama zaten kabarık saçlı olmasına alışık olduğumuz kıvırcıklar bu konuyu çok da dert etmemeliler. Onların saç tipi gereği bu görünüm sevimli durmaktadır.

Atlanmaması gereken bir diğer detay da saçları soğuk su ile yıkayarak tülermesini önlemek ve parlamasına yardımcı olmak. Son durulama su tercihinizi soğuk sudan yana kullanmalısınız. Saçınıza duştan sonra süt ile masaj yaparak da elektriklenmesini önleyebilirsiniz. Kokusu gereği yine durulamayı ve bu durulamayı soğuk su ile yapmayı unutmayın.

Mikrofiberli havlu kullanmak da bir diğer alternatiftir. Ayrıca saçlarınızı mutlaka kuruması için kendi haline bırakmalısınız.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder