Kalıcı Kilo Vermek İçin Yöntemler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kalıcı Kilo Vermek İçin Yöntemler

Fazla kilolar sağlığı fazlasıyla etkiler ve günlük hayattada çeşitli sorunlar çıkartır. Bu kilolardan kurtulmak; hem güzel görünüp hem desağlıklı olmak istiyorsanız bu konuda bilinçli olmanız önemlidir. Bilinçsizkilo vermek, kalorisi düşük ve tek tip beslenmek, hızlı kilo vermeye çalışmakson derece yanlış uygulamalardır. Kalıcı şekilde kilo vermek istiyorsunuz,ancak uyguladığınız diyetler ile verdiğiniz kilolardan fazlasını geri mialıyorsunuz? Sorun uyguladığınız diyetlerde değil, benimsediğiniz beslenmeşeklindedir. Diyetler geçicidir ve belli bir süre uygulanır. Ancak sağlıklıbeslenmeyi kabul edip uyguladığınızda kilolarınızdan geri almamak üzerekurtulursunuz. 

Kilo vermek istiyorsanız ve bunu aklınıza koyduysanız, asla ertelemeyin.Hemen o dakika beslenmenize özen göstermeye başlayın. Bunun için önceliklekendinize minik bir not defteri edinin. Bu deftere günlük tükettiğiniz herbesini not edin. Böylece hem listenin kabarmasına engel olmak isteyecek, hem deyaptığınız beslenme hatalarını kolayca görmüş olacaksınız. 
Uygulayamayacağınız planlar yapmayın. Hedeflerinizde gerçekçi olun.Hızlı kilo vermek yerine, yavaş yavaş zayıflamak ve sağlıklı olmak ilkhedefiniz olmalı.  

Su içmeyi asla ihmal etmeyin. Su, metabolizmanızı hızlandırır ve yağyakımına yardımcı olur. İştahı kapatarak daha kolay kilo vermeyi sağlar. Gündeen az 1. 5-2 litresu tüketmek organlarınızın düzenli çalışmasını sağlar. Sık sık tartınmayın. Günün her saatinde metabolizmamız farklı hızdaçalışır ve kilomuz değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle haftada bir tartınmaken doğrusudur. Sabah kahvaltıdan önce tartınarak gerçek kilonuzu öğrenebilir vemotivasyonunuzu arttırabilirsiniz.  

Metabolizmayı çalıştırmak, fiziksel performansı sağlamak, gereklivitamini vücuda kazandırmak maksadıyla kahvaltı öğünü asla atlanmamalıdır. Hersabah en azından yumurta, peynir, zeytin ve tam tahıllı ekmekle yapacağınızkahvaltı kalıcı kilo vermek için uygulanması gereken bir yöntemdir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder